Łódź/Teatr Nowy im. K. Dejmka: „Wyklęci” – chor. Agnieszka Cygan

Zdjęcie: Łódź/Teatr Nowy im. K. Dejmka: „Wyklęci” – chor. Agnieszka Cygan

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na gościnny spektakl Wyklęci w choreografii Agnieszki Cygan (współpraca choreograficzna Patrycja Alenkuć). Spektakl skłania widza do zastanowienia się, czy istnieją okoliczności, które usprawiedliwiają wyłamanie się z kanonu jasno określonych reguł funkcjonowania grupy. Czy białe musi być białe? Czy czarne musi być czarne? Czy szare jest czarno-białe czy bezbarwne?

O Wyklętych:

Społeczeństwo, hierarchia, wielopokoleniowe tradycje i wartości. Jednostka, podmiotowość, podążanie za uczuciami silniejszymi od rozsądku. Dojrzałość to wiek decyzji i poczucie ogromnej odpowiedzialności wobec rodziny. Dojrzałość to skierowanie swojej przyszłości na odpowiednie drogi naznaczone wychowaniem i śladami przodków. Czy na pewno musimy wybierać to, czego chcą inni, pomimo że najbliżsi? Czy miłość i jej nieracjonalne skutki mają prawo akceptacji w stereotypowym świecie hermetycznych zasad, obrzędów i tradycji? Czy inny znaczy gorszy, odtrącony, wyklęty?

Choreografia i reżyseria: Agnieszka Cygan

Współpraca choreograficzna: Patrycja Alenkuć

Kostiumy: Joanna Wara-Wąsowska

Zdjęcia: Aleksandra Polka
Grafika: Arkadiusz Stasiak

Występują:
W rolach głównych: Monika Pluta i Patryk Laudański

Zespół: Marta Buczek, Malina Capiga, Karolina Ciapała, Julia Feliniak, Małgorzata Gierach, Anna Kałuziak, Joanna Krysiak, Martyna Łysiak, Marta Plicha, Magdalena Silska, Klaudia Tokarek, Maciej Maślakiewicz, Mateusz Starosta.

Agnieszka Cygan – reżyserka, pomysłodawczyni, autorka scenariusza i choreografii do spektaklu Wyklęci. Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Taniec i Choreografia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, następnie zdobyła tytuł magistra Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Wykłada na kierunku Taniec, Choreografia oraz Pedagogika Tańca, wcześniej pracowała na stanowisku Choreograf w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Zrealizowała 8 spektakli tanecznych, kilkanaście miniatur choreograficznych oraz wiele choreografii komercyjnych. Pracuje zarówno z amatorami, jak i z profesjonalistami. Założycielka pierwszego w Łodzi centrum artystycznego zrzeszającego amatorów sztuk scenicznych i wizualnych, szkolących się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych pedagogów. Choreografie: Szach Mat (Teatr Arlekin, Łódź 2016), Demon Stróż (Teatr Nowy, Łódź 2015), de Luxe (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź 2014), Human Production, czyli jak stworzyć człowieka idealnego (Teatr Nowy, Łódź 2013), Fredro Obscenicznie (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź, 2013), Sny i marzenia Violetty Villas (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź, 2012), Kochaj mnie, ale nie za bardzo (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź, 2012), Kusicielka (Łódzki Dom Kultury, 2011), O szkodliwości tańca w społeczeństwie postindustrialnym (Chorzowskie Centrum Kultury, 2008).

Patrycja Alenkuć – współpraca choreograficzna przy spektaklu Wyklęci. Ukończyła kierunek Taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej o specjalności Choreograf oraz kierunek Pedagogika ze specjalnością Pedagogika Tańca. Brała udział w projektach i spektaklach, m.in. Kochaj mnie, ale nie za bardzo (reż. A.Cygan, 2012), Demon Stróż (reż. A. Cygan, 2014), Szach Mat (reż. A. Cygan, 2016), Magister Ninja „Cameron Diaz” (reż. D. Lada, 2017), Szekspir Inter Improwizacja (reż. M. Bogucka, 2018).

www.nowy.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Łódź: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, ul. Zachodnia 93

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close