Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Bolero / Carmina Burana” – chor. Jacek Przybyłowicz, Tamás Juronics

Zdjęcie: Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Bolero / Carmina Burana” – chor. Jacek Przybyłowicz, Tamás Juronics

Teatr Wielki w Łodzi: „Bolero / Carmina Burana”, chor. Jacek Przybyłowicz, Tamás Juronics. Grafika: materiały własne organizatora.

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy do muzyki Maurice’a Ravela i Carla Orffa w choreografii Jacka Przybyłowicza i Tamása Juronicsa.

Wersja do druku

Udostępnij

Utwory dwóch wspaniałych kompozytorów jednego wieczoru – to już jest wydarzeniem wyjątkowym! Spotkanie muzyki do Bolera Maurycego Ravela z uwielbianą przez publiczność kantatą Carla Orffa Carmina Burana w dwuczęściowym wieczorze baletowym gwarantuje duże emocje, a że dodatkowo owe kompozycje można będzie „zobaczyć”, to niezapomniane wrażenia artystyczne i przeżycia duchowe – zapewnione.

Choreografowie: Jacek Przybyłowicz – Bolero i Tamás Juronics – Carmina Burana, każdy na swój sposób, nie tylko przekładają muzyczne frazy na taneczne pas, ale w obu kompozycjach odnajdują obrazy „z życia wzięte”, żywych bohaterów z ich emocjami, rozterkami i egzystencjalnymi dylematami; postacie jakże nam bliskie, bo bardzo podobne każdemu z nas.

Ten wieczór baletowy to przede wszystkim barwny psychologicznie teatr, w którym ruch i taniec jest – choć podstawowym – to nie jedynym środkiem wyrazu. Ale na pewno najefektowniejszym!

Więcej na:
https://www.operalodz.com

Spektakl 2 marca 2024 transmitowany jest na portalu Drzwi do Kultury.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Łódź: Teatr Wielki, plac Generała Henryka Dąbrowskiego

godz. 17:00

Łódź: Teatr Wielki, plac Generała Henryka Dąbrowskiego

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close