Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Dziadek do orzechów” – chor. Giorgio Madia

Zdjęcie: Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Dziadek do orzechów” – chor. Giorgio Madia

Fot. Marcin Wartalski.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na pokazy spektaklu Dziadek do orzechów w choreografii Giorgio Madii. Dziadek do orzechów to baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego wprowadza widzów w fantastyczny krąg opowiadań E.T.A. Hoffmanna z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

W domu Silberhausów trwają ostatnie przygotowania do wigilijnej wieczerzy Bożego Narodzenia. W świątecznym podnieceniu Klara i jej brat Fritz wraz z rodzicami niecierpliwie oczekują gości. Jak nakazuje tradycja rozdawane są prezenty i upominki. W przebraniu Mikołaja pojawia się Drosselmeyer, ojciec chrzestny Klary i z wielkiego worka wyjmuje prezenty dla dzieci. Wśród nich są trzy naturalnej wielkości tańczące lalki: Ołowiany żołnierzyk, Kosmonauta i Balerina. Na oczach wszystkich Drosselmeyer tworzy figurę Dziadka do orzechów, który natychmiast budzi w Klarze największą sympatię. Radość przerywa jednak Fritz, gdy z zazdrości rozbija jej ukochany prezent. Po kolacji Klara odmawia pójścia do swojej sypialni i zasypia wraz ze wszystkimi zabawkami pod choinką. Ale kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy, pojawiają się setki myszy wraz ze swoim władczym królem, książę, torreadorzy i różni goście ze wszystkich stron świata.

inscenizacja i choreografia: Giorgio Madia

dekoracje i kostiumy: Cordelia Matthes

realizacha światła: Jerzy Stachowiak

Premiera: 2008.10.18

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close