Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Faustus” – reż. i chor. Grzegorz Brożek

Zdjęcie: Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Faustus” – reż. i chor. Grzegorz Brożek

Polski Teatr Tańca, fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spektakl baletowy Faustus w choreografii i reżyserii Grzegorza Brożka, który zostanie wystawiony w niezwykłej przestrzeni – teatralnej malarni. Twórcy zapowiadają:

Wydawać by się mogło, że malarnia teatralna to miejsce o ściśle określonym przeznaczeniu. Na co dzień rzeczywiście. Jednak nasza najbliższa propozycja artystyczna pokaże, że tam, gdzie powstają teatralne dekoracje, wydarzyć się może prawdziwie teatralny seans. Będzie to projekt artystyczny łączący muzykę, taniec i literaturę, który nie tylko cytuje egzystencjalno-filozoficzne rozterki Doktora Faustusa z powieści Tomasza Manna, ale także z nimi polemizuje, interpretuje je i uzupełnia o współczesne treści.

Mieliśmy już operowego Fausta Gounoda i rockowo-baletowego Faust goes rock Wycichowskiej, teraz Faustus i jego dylematy procesu twórczego jako interdyscyplinarny projekt w nowej interpretacji, w innej przestrzeni, ze środkami artystycznego wyrazu i w formie wizualnej możliwej jedynie w tej przestrzeni i przy trudnej technice improwizacji tanecznej i muzycznej.

Pomysł i wykonanie: Grzegorz Brożek i Michał Brzozowski

Reżyseria i choreografia: Grzegorz Brożek

Muzyka: Michał Brzozowski

Współpraca muzyczna: Tomasz Brajter

Kostiumy: Juli Garden
Występują: Iza Barbacka, Ekaterina Kitaeva-Muśko i Boglarka Orsolya Novak oraz ośmioosobowy zespół Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Bilety w cenie 30-35 zł do kupienia na bilety24.pl lub w kasie teatru

Partnerem wydarzenia jest

Synergia (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close