Inne

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: XI Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Zdjęcie: Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: XI Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Monochrome. Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na XI Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. W programie koncertu znajdą się: układy choreograficzne w technice tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi. Widzowie zobaczą uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych od trzech lat w formie eksperymentu pedagogicznego oraz uczniów klas I-IX szkoły baletowej, w tym wielu uczniów nagrodzonych stypendiami i nagrodami na międzynarodowych, ogólnopolskich konkursach baletowych.

PROGRAM KONCERTU

CZĘŚĆ I

1. Suita w starym stylu
Muzyka: Alfred Schmittke
Choreografia: Michał Zubkov
Przygotowanie: Michał Zubkov
Tańczą: uczniowie kl. VI – VIII

2. Dziadek do orzechów – pas de trois
Muzyka: Piotr Czajkowski
Choreografia: Marius Petipa
Przygotowani: Swietłana Basyrowa-Potargowicz i Lilianna Surdyk
Tańczą: Julia Fieńko, Wiktoria Stysiak i Fabian Olszyński kl. III
 
3. Pawilon Armidy wariacja żeńska
Muzyka: Nikołaj Czerepnin
Choreografia: Michaił Fokin
Przygotowanie: Swietłana Szarowa
Tańczy: Małgorzata Kaczkowska kl. V

4.  Korsarz – wariacja żeńska
Muzyka:  Adolphe Adam
Choreografia: Marius Petipa
Przygotowanie: Swietłana Szarowa
Tańczy: Joanna Kasznicka kl. V
 
5. Płomień Paryża – wariacja żeńska
Muzyka: Asafiew
Choreografia: Wasilij Wajnonen
Przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska, Wojciech Domagała
Tańczy: Marianna Młynarska kl. IX
 
6. Feel the lights    muzyka  piosenka z filmu Home wykonaniu Jennifer Lopez
Choreografia: Dagmara Jagodzińska
Przygotowanie: Dagmara Jagodzińska i  Monika Szymurska-Prokop
Tańczą: uczniowie kl. Ie i IIIe

7. Święto kwiatów w Genzano–  pas de deux
Muzyka:  E. Helsted i H. Paulli
Choreografia: August Bournonville
Przygotowani: Magdalena Redlewska i Wojciech Domagała
Tańczą: Klaudia Tkaczyk kl.VIII i Karol Kosiba kl. IX
 
8. Giselle – wariacja męska
Muzyka:  Adolphe Adam
Choreografia: Marius Petipa
Przygotowanie: Jerzy Gęsikowski
Tańczy: Kasper Górczak kl. IV

9.  Coppelia – wariacja Swanildy
Muzyka:  Leo Delibes
Choreografia: Ninette de Valois
Przygotowanie: Magdalena Redlewska
Tańczy: Natalia Augustyniak kl. IV

10. Taniec lalek
Muzyka:  Anatolij Ladow
Choreografia: Wasilij Wajnonen
Przygotowanie: Swietłana Basyrowa-Potargowicz
Tańczą: Oliwia Suwara i Krzysztof Śmiałek kl. III

11. Grand pas classique – wariacja żeńska
Muzyka: Daniel Auber
Choreografia: Wiktor Gsowski
Przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska, Swietłana Szarowa
Tańczy: Aleksandra Dudzik kl. VI
 
12. Córka źle strzeżona – wariacja męska
Muzyka:  Peter Hertel
Choreografia: Aleksander Gorski
Przygotowanie: Wojciech Domagała
Tańczy: Mariusz Morawski kl. VIII

13. Walc z opery Faust
Muzyka: Charles Gounod
Choreografia: Anna Siwczyk i Dominik Muśko
wykonanie soliści: Ekaterina Kitaeva-Muśko, Monika Maciejewska-Potockas, Gintautas Potockas, Dominik Senator i zespół Teatru Wielkiego w Łodzi

CZĘŚĆ II

1. Wspomnień czar
Muzyka: Marvin Hamlisch – One z musicalu Chorus Line, Green Hill – Charleston, John Kander – Uwertura i Hot Honey Rag” z musicalu „Chicago
choreografia i przygotowanie: Ewa Salwa, Karolina Sasin-Barylska, Bogumiła Sołek, Jerzy Gęsikowski
tańczą: uczniowie kl.IIe, IV, V

2. Czardasz
Muzyka:  Stanisław Hadyna
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: Mariusz Fiedor, Krystian Żarski kl.VIII i  Karol Kosiba, Agata Mackowicz, Anita Niżnikowska i Aleksandra Rubersz kl. IX
 
3. Tarantella  
Muzyka: ludowa
Choreografia: Swietłana Basyrowa-Potargowicz
Przygotowanie: Swietłana Basyrowa-Potargowicz i Anna Włodarczyk – Rurak
Tańczą:uczniowie kl. IIb

4. Polska szturchana
Muzyka: Wojciech Kilar
Choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
Tańczą: uczniowie kl. III

5. Taniec rosyjski
Muzyka:  Piotr Czajkowski
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: Mariusz Fiedor kl.VIII i Agata Mackowicz, Aleksandra Rubersz kl. IX

6. Unlike me
Muzyka:Archive
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
tańczą uczennice: Martyna Berbas, Anna Major, Klaudia Tkaczyk kl. VIII i Marianna Młynarska kl. IX
 
7. Białoruskie pląsy
Muzyka: ludowa
Choreografia: Siergiej Rakowskij
Tańczy: Witebski Państwowy College Kultury i Sztuki – Białoruś
 
 
CZĘŚĆ III

1. Ziemia obiecanaduet Podpalacza i Lucy (5:10)
Muzyka: Gray Veredon, Franz von Suppé, Michael Nyman
Choreografia: Gray Veredon
Tańczą: Monika Maciejewska-Potockas  i Dawid Kucharski tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi

2. Locked up
Muzyka: Hans Zimmer
Choreografia:  Bogumiła Sołek i Hanna Szychowicz
Przygotowanie: Bogumiła Sołek
Tańczy: Hanna Szychowicz kl. VII
 
3. Afro
Muzyka: etniczna
choreografia i przygotowanie: Jerzy Gęsikowski i Ewa Salwa
tańczą: uczniowie kl. Ib – IIIb

4. Re – change
Muzyka: Olafur Arnalds
Przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska, Wojciech Domagała
Choreografia i wykonanie: Aleksandra Dudzik kl. VI i Mariusz Morawski kl. VIII

5. To nic
Muzyka: Amelie
Przygotowanie: Magdalena Redlewska
choreografia i wykonanie: Aleksandra Pawlak kl. VIII

6.  Co mi w duszy gra
Muzyka: Torn-Nathan Lanier
Przygotowanie: Magdalena Redlewska
choreografia i wykonanie: Anna Major kl. VIII
 
7. Ulotne szczęście
Muzyka: Zoe Keating – Optimist, Jorge Méndez  – Cold
Przygotowanie: Magdalena Redlewska
Choreografia: Martyna Berbas
Wykonanie: Martyna Berbas kl. VIII i Maria Góralczyk kl. VII
 
8.  Marionetki życia
Muzyka: Slicy
Przygotowanie: Magdalena Redlewska
Choreografia i wykonanie: Klaudia Tkaczyk kl. VIII

9. Lights
Muzyka: Archive
Choreografia i przygotowanie: Bogumiła Sołek
Tańczą: uczniowie kl. VII – IX

 

 

Bilety w cenie 25 zł (III strefa), 30 zł (II strefa) 35 zł (III strefa) dostępne w kasach Teatru oraz na stronie: www.operalodz.com.

KASY BILETOWE

tel.: 42 633 77 77

Biuro Obsługi Widzów

tel.: 42 633 31 86

widz@teatr-wielki.lodz.pl

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close