Łódź: Tomasz Ciesielski „Idylluzja”

Zdjęcie: Łódź: Tomasz Ciesielski „Idylluzja”

Fot. Mariusz Marciniak.

Wersja do druku

Udostępnij

Fabryka Sztuki w Łodzi zaprasza na premierowe pokazy spektaklu Idylluzja w reżyserii Tomasza Ciesielskiego. Jest to projekt o potrzebie rozpoznania granicy – chęci zorientowania się, kiedy się ją przekracza. To także projekt o poszukiwaniu realności – rozpoznawaniu iluzji – przyjemności gry z halucynacją – kwestionowaniu jej moralnych konsekwencji – poszukiwaniu realności… Ostatecznie, to historia miłosnego trójkąta: postaci, performerów i widzów, w różnych tanecznych konfiguracjach.

Wybitny amerykański neuropsycholog Vilayanur Subramanian „Rama” Ramachandran napisał, że percepcję można właściwie rozumieć jako wybór takiej halucynacji, która najlepiej pasuje do nadchodzących danych. Podczas spektaklu twórcy spróbują sprawdzić, jak wybrać tę najprzyjemniejszą. Przeprowadzą y z widownią testy psychologiczne, ustanowią wspólny horyzont poznawczy i dostarczą precyzyjnie skomponowanych bodźców. Każda scena to trening przemieniania halucynacji w iluzję, w którą warto uwierzyć.

Twórcy dysponują profesjonalnym zespołem: tancerz-psycholog, tancerz-kulturoznawca, parkourowiec-iluzjonista i kompozytor, który też potrafi tańczyć. Badania obejmują muzykę na żywo.

Reżyseria: Tomasz Ciesielski
Choreografia: Zespół
Taniec: Ilona Gumowska, Radek Hoffman, Tomasz Ciesielski
Muzyka: Jakub Pałys
Wokal: Zofia Prucnal i tancerze
Perkusja: Michał Klama
Kostiumy i scenografia: Cięta Julia Estera

Fragmenty Snu nocy letniej Williama Shakespeare’a w przekładzie Macieja Słomczyńskiego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 17:00

Łódź: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close