Łódź/„Układy odniesienia. Choreografia w Muzeum”: Warsztaty z Anną Nowicką

Zdjęcie: Łódź/„Układy odniesienia. Choreografia w Muzeum”: Warsztaty z Anną Nowicką

nna Nowicka, spektakl „ Stany wyśnione”. Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki ms¹ w Łodzi zaprasza na warsztaty Anny Nowickiej w ramach wystawy Układy odniesienia. Choreografia w Muzeum.

Warsztat Anny Nowickiej będzie poświęcony procesowi śnienia oraz wykorzystaniu materiału sennego do generowania ruchu, wypracowania płynnej obecności scenicznej performerów i przygotowania narzędzi choreograficznych. Warsztat będzie skoncentrowany wokół dwóch narzędzi twórczych: zmiany perspektyw patrzenia i „otwierania” snów.

Doświadczenie taneczne nie jest wymagane.

Wstęp wolny.

Anna Nowicka – tancerka i choreografka. Absolwentka Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniu choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania możliwych, ale z pozoru niedostępnych oku, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produktu ubocznego). Studiuje w The School of Images pod kierunkiem dr Catherine Shainberg.

Więcej informacji o wystawie

oraz:

http://msl.org.pl/pl/wydarzeniams/wystawy-biezace/wystawa-choreograficzna-uklady-odniesienia–choreografia-w-muzeum.html

https://www.facebook.com/muzeumsztuki

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Łódź: Muzeum Sztuki w Łodzi (ms¹), ul. Więckowskiego 36.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close