Łódź/V Retroperspektywy 2016: Incubator Theatre (Izrael) „The City”

Zdjęcie: Łódź/V Retroperspektywy 2016: Incubator Theatre (Izrael) „The City”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas V edycji Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy w dniach 25-28 sierpnia 2016 Teatr CHOREA zaprasza do świętowania muzyki w teatrze i wszystkiego, co buduje radość i energię w odwołaniu do różnych tradycji muzycznych i teatralnych, stąd hasło tej edycji – „Teatr naznaczony muzyką”. Na osi trzech ogniw zawsze tworzących łódzki festiwal: Słowo – Ruch – Muzyka, tegoroczna edycja jest ukierunkowana na teatry, w których muzyka jest dominantą i organicznym, żywym mostem pomiędzy słowem i ruchem. Incubator Theatre z Izraela pokaże spektakl The City. Jest to opera w stylu rap i hip-hopu, całkowicie napisana za pomocą rymów, wykonywana jako jeden ciągły utwór muzyczny. Łączy elementy rapu, hip-hopu, słowa mówionego, tekstów teatralnych i poetyckich. Spektakl inspirowany czarną muzyką, stylem filmu noir oraz filmami szpiegowskimi i detektywistycznymi. Fabuła skupia się wokół sylwetki Joe, cynicznego i zgorzkniałego detektywa, pracującego w skorumpowanym i podupadającym mieście. Pewnej burzliwej nocy, młoda kobieta o imieniu Sarah Bennet, zjawia się w jego biurze i opowiada mu historię tajemniczego zaginięcia jej siostry. Joe decyduje się zająć tą sprawą. Ta decyzja może kosztować go życie.

Spektakl Miasto/ The City został napisany i stworzony przez Amita Ulmana, Omera Havrona, i Omera Mora – członków „The Victor Jackson Show” – izraelskiej grupy hip-hopowej, która ma na swoim koncie wiele spektakli zagranych w Izraelu, dwa albumy EP i liczne grono fanów.

Spektakl został laureatem nagród na Festiwalu The Golden Hedgehog Festival 2014, w kategoriach: reżyser roku, scenarzysta roku, najlepsza muzyka i najlepsza praca zespołowa.

Reżyseria: Amit Ulman
Tekst i kompozycja: Amit Ulman, Omer Havron, Omer Mor (Grupa „The Victor Jackson Show”)
Aktorzy i twórcy: Amit Ulman, Omer Havron, Omer Mor, Dorit Lilien, Roni Rocket
Aranżacje muzyczne: Omer Mor
Światło: Guy Galili
Dźwięk: Eliyahu Lior Tako

Czas trwania: 70 minut (bez przerw)

Incubator Theatre zaczął swoją działalność w 2005 roku, w centrum Jerozolimy, przy wsparciu Beracha Foundation, jako projekt, którego głównym celem miało być zbudowanie infrastruktury dla niezależnego, oryginalnego, teatru w Jerozolimie i umożliwienie aktorom i profesjonalnym pracownikom teatru na osiedlenie się w mieście. W ciągu ostatnich 10 lat teatr zagrał ponad 1300 spektakli, stworzył 30 oryginalnych produkcji teatralnych, włączając w to produkcję serii programów telewizyjnych. Teatr zdobył też uznanie władz miasta i Ministerstwa Kultury.

Incubator Theatre ma na celu być istotnym czynnikiem zmiany kulturowej w Jerozolimie i aktywną siłą w rozwoju miejskiego klimatu pluralizmu i otwartości, który może pomieścić szerokie spektrum opinii i poglądów na świat. Teatr stanowi miejsce spotkań, które przyciąga aktorów, pisarzy i innych twórców teatralnych. Jest centrum kulturalnym, które stymuluje dyskurs kulturowy dotyczący złożoności i unikalnych aspektów społeczeństwa izraelskiego. Jest wylęgarnią młodych twórców oryginalnego i innowacyjnego teatru, który ma służyć zarówno rozrywce jak i prowokować do refleksji i ma docierać do szerokiej i zróżnicowanej grupy odbiorców.Twórcy teatru starają się też skupiać na doskonaleniu w sztuki teatralnej i aktorstwa. Podkreślają wyjątkową pozycję teatru, jako bezpośrednie narzędzie rozrywki i edukacji kulturalnej, w epoce, w której panują technologia i media elektroniczne.

Linki:

www.incubator.org.il

www.youtube.com/watch

Bilety: 30 zł (normalny)/ 20 zł (ulgowy)

 

Więcej informacji i opisy wydarzeń na stronie Festiwalu: http://www.retroperspektywy.com/pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Łódź: Scena Art_Inkubatora, Fabryka Sztuki, Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close