Łódź/V Retroperspektywy 2016: Verity Standen „HUG”

Zdjęcie: Łódź/V Retroperspektywy 2016: Verity Standen „HUG”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas V edycji Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy w dniach 25-28 sierpnia 2016 Teatr CHOREA zaprasza do świętowania muzyki w teatrze i wszystkiego, co buduje radość i energię w odwołaniu do różnych tradycji muzycznych i teatralnych, stąd hasło tej edycji – „Teatr naznaczony muzyką”. Na osi trzech ogniw zawsze tworzących łódzki festiwal: Słowo – Ruch – Muzyka, tegoroczna edycja jest ukierunkowana na teatry, w których muzyka jest dominantą i organicznym, żywym mostem pomiędzy słowem i ruchem. Verity Standen pokaże spektakl HUG. Dzięki subtelnej grze ze zmysłami i perspektywą, HUG jest unikalnym wydarzeniem eksplorującym i odkrywającym siłę ludzkiego głosu.

O spektaklu:

Wszyscy widzowie mają zasłonięte oczy. Każdy zostaje przytulony przez wykonawców. Nie mogąc wizualnie rozpoznać, ocenić otoczenia i przestrzeni, uczestnicy doświadczają spektaklu jedynie poprzez warstwę brzmień, poprzez dźwięki, oddech, wibracje i rezonans ciała, kiedy chór ludzkich głosów wykonuje pieśń.

Spektakl realizowany z udziałem członków Wielkiego Chóru Młodej CHOREI oraz zaproszonych wokalistów.

Reżyseria, kompozycja: Verity Standen
Wkonawcy: Rob Thumpston, James Nuttall, Ellie Showering, Jannah Warlow, Helen Cockill, Emma Keaveney-Roys
Produkcja: Tom Spencer

Czas trwania: 25 minut (bez przerw)

Verity Standen – kompozytorka, performerka, kierownik muzyczny, badaczka ludzkiego głosu i tego w jaki sposób głos może być celebrowany i przemieniany w trakcie występów na żywo. Studiowała muzykę w Dartington College of Arts. Obecnie pracuje w Bristolu. Oprócz solowych projektów i prowadzenia własnego chóru, regularnie współpracuje z wieloma artystami i zespołami w całej Wielkiej Brytanii. Jest instruktorką wokalną i wykładowczynią. Jej spektakle i kompozycje były prezentowane w teatrach, salach koncertowych, galeriach i muzeach, na festiwalach tanecznych i festiwalach live art, w małych wioskach, w halach fabrycznych i kawiarniach. Gdziekolwiek występuje, muzyka zawsze pozostaje sercem jej pracy. Tworzy różnorodne dźwiękowe światy, często używając wyszukanych i skomplikowanych technik wokalnych oraz bogatych i złożonych harmonii, pozwalając słuchaczom i widzom dowolnie interpretować ich nastrój i narrację. Prace Verity zostały nominowane do nagród: Off West End Award, The Arches Brick Award i Total Theatre Award.

Więcej:

www.veritystanden.com

www.veritystanden.com/hug

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

Projekt wspiera:

Logo British Council (miniaturka)

Bilety: 40 zł (normalny) / 30 zł (ulgowy)

Więcej informacji i opisy wydarzeń na stronie Festiwalu: http://www.retroperspektywy.com/pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:30

Łódź: Sala Warsztatowa, Fabryka Sztuki, Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close