Łódź/VI Festiwal Retroperspektywy: Aurora Lubos „Witajcie/Welcome”

Zdjęcie: Łódź/VI Festiwal Retroperspektywy: Aurora Lubos „Witajcie/Welcome”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy w Łodzi odbędzie się pokaz spektaklu Aurory Lubos Witajcie/Welcome. 

O spektaklu:

„Interesuje mnie człowiek, ten który jest bezpieczny, ale niechętny do przyjmowania innych, czyli tych którzy uciekają przed wojną, konfliktem, opresjami, śmiercią, głodem. Interesuje mnie sytuacja konfliktu, zagrożenia, cierpienia. Interesuje mnie to, co ten najedzony, zadowolony, zachodnioeuropejski człowiek czułby w takim miejscu, i w takiej sytuacji. Interesuje mnie co czułby do ludzi, których rzeczywistością codzienną jest walka o życie.

Jednym z elementów spektaklu jest dokumentacja performansu Z wody, który odbył się na plaży w Sopocie, w październiku 2015 roku, w Dniu Solidarności z Uchodźcami. Był to mój komentarz w sprawie imigrantów ginących na morzu, przeniesienie odległych, tragicznych obrazów w naszą polską, namacalną rzeczywistość. Wzbudzenie empatii w oglądających i niereagujących obserwatorach.”

Tyle ludzi: niemowląt, dzieci, młodych mężczyzn i kobiet, par, rodzin, starszych i niepełnosprawnych, reprezentujących każdy etap życia i każdy typ człowieka jakiego spotkalibyście w swoim sąsiedztwie.  
(Fragment tekstu wolontariuszki z obózu dla uchodźców, Dobova, Słowenia)

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 15. roku życia.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami. Rozmowę poprowadzi Anna Banach.

Aurora Lubos – jest niezależną artystką i performerką, związaną z gdańską i brytyjską sceną tańca współczesnego. Na swoim koncie ma kilka mocnych, autorskich spektakli solowych, w których zabiera głos między innymi w sprawie przemocy domowej. W swoim artystycznym dorobku ma kilka autorskich realizacji – spektakli solowych: ZanzibarNiedokończoneNóż, koń i schody, Akty, Nie Wolno, Witajcie/Welcome; instalacji i performansów: Akt 14 KątyAkt na dwie, OstatkiBez Domu, Z wody; oraz animacji: cykl Winter 2010. Przez 15 lat była aktorką prestiżowego brytyjskiego teatru Vincent Dance Theatre.

Alex Catona – artysta multidyscyplinarny z ogromnym międzynarodowym scenicznym i pedagogicznym doświadczeniem w różnych dziedzinach sztuki scenicznej. Awangardowy muzyk, tancerz, choreograf, pisarz, artysta wizualny, filmowiec, reżyser teatralny i dramaturg. Głównym obszarem jego zainteresowań jest awangardowe eksperymentowanie w obrębie sztuki wizualnej i performatywnej, a zwłaszcza poszukiwanie relacji między dźwiękiem, ciałem, przestrzenią i kontekstem.

Bilety: 30 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy)

Karnety i bilety będzie można kupić w biurze Teatru CHOREA – organizatora – lub zarezerwować telefonicznie i poprzez formularz na stronie www.retroperspektywy.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close