Łódź/VI Festiwal Retroperspektywy: „Słowo przemienione w gest sceniczny” – warsztaty master class z Vortice Dance Company

Zdjęcie: Łódź/VI Festiwal Retroperspektywy: „Słowo przemienione w gest sceniczny” – warsztaty master class z Vortice Dance Company

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIO Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy w Łodzi odbędą się warsztaty master class z założycielami portugalskiego zespołu Vortice Dance Company. Twórcy poprowadzą warsztaty na podstawie choreografii prezentowanego na Festiwalu Retroperspektywy spektaklu Home 2.0. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak zapierający dech w piersiach taniec, wykonywany pomiędzy niezwykłymi wizualizacjami, przenieść na deski sali warsztatowej. Dowiedzą się ile prób, wielogodzinnej pracy, precyzji i trudu kryje się za kulisami realizacji spektakularnych tanecznych widowisk.

Warsztat rozpocznie intensywna rozgrzewka, następnie uczestnicy poznają język ciała i sekwencje ruchowe, stanowiące podstawę choreograficznego stylu prowadzących. Artyści opowiedzą też o procesie tworzenia spektaklu Home 2.0. oraz nauczą uczestników wybranych układów choreograficznych, na podstawie których zbudowali przedstawienie.

Warsztat przeznaczony dla osób powyżej 14. roku życia, studentów kierunków tanecznych, profesjonalnych tancerzy, instruktorów tańca, poziom średni i zaawansowany.

Wstęp: 60 zł

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od 10 lipca 2018, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-17.00:
– mailowo: chorea.warsztaty@gmail.com
– telefonicznie: +48 506 103 207

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

Organizatorzy proszą uczestników o zabranie wygodnego stroju do intensywnych ćwiczeń fizycznych, skarpet lub butów tanecznych.

Informacje o prowadzących:

Teatr Vortice Dance Company został założony przez duet reżysersko-choreograficzny: Cláudię Martins (1979) i Rafaela Carriço (1976). Zespół zdobył międzynarodowe uznanie, dzięki spektaklom docenianym przez krytyków, nagradzanym i podróżującym po całym świecie, między innymi: Dracula, Soliloquy about Wonderland, Your Majesties, Welcome to the Anthropocene, Fátima, The day the Sun danced. Ich praca prezentowana była w wielu krajach świata, między innymi: w Japonii, Chinach, Katarze, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Brazylii, Belgii, Angoli, Maroku, Portugalii, Meksyku, Macedonii, USA, na Łotwie, Węgrzech i we Włoszech.
Vortice Dance Company tworzy spektakularne taneczne widowiska, bez trudu łącząc wirtuozowski balet, taniec współczesny, sztuki wizualne i niesamowitą scenografię. Jako choreografowie i zespół kreatywny, współpracowali z wieloma teatrami, operami i zespołami baletowymi na całym świecie, między innymi: National Opera Macedonia, Angola Contemporary Dance Company, Franco Dragone Group, Dirk Decloudt, Aynil, Afroreggae.

Vortices Dance Company został nagrodzony:
– UNESCO Grand Prix, Choreography at Phillip Morris, Ballet and Choreography Competition, Opera of Helsinki, Finlandia
– Audience Award, 4th Japan International Ballet & Modern Dance Competition, Japonia
– Phillip Morris Recognizement Award, 7th International Baltic Ballet Festival, Opera of Riga, Łotwa
– Audience Award, Best Solo and Duet Festival, Trafo House of Contemporary Arts in Budapest, Węgry
– Phillip Morris Recognizement Award, 9th International Baltic Ballet Festival at the Opera of Riga, Łotwa
– Prix Professionnelle, Printemps de la Danse, Gland, Szwajcaria
– Finalist Contemporary duet, 9º Concours International de Danse de Paris, Francja
– Recognizement Award, 13th International Baltic Ballet Festival at the Opera of Riga, Łotwa
– Honorable Mention, Ourém City, Portugalia

Zapisy na warsztaty:

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od 10 lipca 2018, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-17.00:
– mailowo: chorea.warsztaty@gmail.com
– telefonicznie: +48 506 103 207

W tytule maila należy podać tytuł warsztatu.
W treści maila należy podać imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz krótką informację uzasadniającą chęć wzięcia udziału w warsztatach.


Regulamin udziału w warsztatach:

– Warsztaty organizowane są przez Teatr CHOREA w Łodzi zwanym organizatorem wydarzenia.

– Przed rozpoczęciem warsztatów każdy uczestnik proszony będzie o przedstawienie dokumentu tożsamości, w celu weryfikacji.

– Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na publikowanie swojego wizerunku, w postaci tworzonej przez organizatorów relacji z wydarzenia, oraz w celach promocji wydarzenia na wszelkich nośnikach multimedialnych w Internecie, prasie, telewizji oraz na nośnikach reklamowych innego typu.

– Koszt udziału w warsztatach wynosi 60 zł. Jest to pełna opłata za warsztat i nie może być pomniejszona w zależności od mniejszej ilości godzin warsztatowych, w których uczestnik weźmie udział.

– Pełna wpłata za warsztat musi być odnotowana na koncie bankowym Teatru CHOREA w ciągu 7 dni po wysłaniu przez organizatora maila zwrotnego z potwierdzeniem zapisu na warsztat. Jeśli wpłata nie zostanie odnotowana w powyższym terminie, rezerwacja zostaje anulowana.

– Płatność należy przelać na konto organizatora: Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 5405 9285 (Swift code: ALBPPLDW).

– W tytule przelewu należy umieścić swoje imię i nazwisko oraz tytuł warsztatu / nazwisko prowadzącego.

– Organizator może wystawić fakturę VAT.

– Za rezygnację z warsztatu zgłoszoną do 15 sierpnia 2018 włącznie, Teatr CHOREA zwróci wpłatę na konto nadawcy. Rezygnacja zgłoszona po 15 sierpnia 2018 oznacza brak możliwości odzyskania wpłaty.

– W przypadku gdy nie zbierze się optymalna ilość uczestników ustalona z prowadzącym, warsztat zostaje odwołany, a wpłaty zwrócone na konto nadawcy.

– Organizator ma prawo do odwołania warsztatów z przyczyn od niego niezależnych w późniejszym terminie. Organizator zwraca wtedy wszystkie wpłaty na konta uczestników.

– Organizator zapewnia wodę, kawę i herbatę na czas warsztatów. Organizator nie zapewnia noclegów oraz posiłków uczestnikom warsztatów. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

– Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem przed dokonaniem opłaty warsztatowej. 
Dokonanie opłaty warsztatowej jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

Strona festiwalu: http://www.retroperspektywy.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:30

Łódź: Sala warsztatowa w budynku Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, w godz. 10.30-13.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close