Łódź: VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa: Gala finałowa

Zdjęcie: Łódź: VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa: Gala finałowa

Paweł Malicki. Fot. Robert Frąckowiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Na gali zamknięcia Konkursu 2 grudnia w Teatrze Muzycznym w Łodzi najlepszychoreograf otrzyma Grand Prix statuetkę „Bursztynowego fauna” oraz nagrodępieniężną w wysokości 30 000 złotych, a laureat pierwszej nagrody – 15 000 złotych.Komisja ekspertów i dziennikarzy ogólnopolskich mediów również wyłoni wśródtegorocznych finalistów swojego faworyta.


2 grudnia 2012 roku (godz. 18.00) scena Teatru Muzycznego w Łodzi należeć będziedo laureatów szóstej edycji Konkursu oraz gwiazdy współczesnej europejskiej sztukimbaletowej, wybitnego ukraińskiego choreografa młodego pokolenia – Radu Poklitaru.Jego cieszący się światowym uznaniem i podbijający serca widzów teatr tańca „KIEVMODERN BALLET”, który po raz drugi wystąpi w Polsce, wyłącznie w Łodzi,jako gość specjalny VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im.Sergiusza Diagilewa, przedstawi tym razem Dziadka do orzechów, do muzyki PiotraCzajkowskiego, jeden z najlepszych baletów Radu Poklitaru, będący niezwykłymwidowiskiem, zaskakującym i zachwycającym urzekającą urodą plastyczną orazenergią i maestrią tańca.


Więcej na stronie Konkursu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close