Łódź: Warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Zdjęcie: Łódź: Warsztaty japońskiego tańca butoh. Prowadzenie: TO-EN

Na zdjęciu: TO-EN. Fot. Paweł Maciak.

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy w Łodzi warsztaty poprowadzi TO-EN, tancerka butoh, choreograf, uczennica słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce i pierwszą na świecie. Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z metodą pracy z ciałem w tańcu butoh – od treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na redefinicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Warsztaty zawierają m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), jak i elementy choreografii, oparte na tzw. „materiach ciała” („body materials”).

Butoh jest współczesną formą tańca, który narodził się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50. XX wieku. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, taniec butoh wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. Na gruncie europejskim butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

Zapisy i kwestie organizacyjne: galeriamanhattan@gmail.com, tel. 601 354 494 lub 502 431 977
Zapisy do 18 sierpnia 2016 (liczba miejsc ograniczona)
Koszt:
120 zł od osoby

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20. roku życia.

Ciało tancerza butoh rodzi się wraz z przestrzenią. Dzięki niej ożywa i chłonie rzeczywistość wytężonymi zmysłami. W ciele tancerza butoh materie spotykają się, wypełniając ciało. Ciało konfrontuje materie i ulega przemianie. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką prawdę przyniosą ze sobą materie? Tak rodzi się taniec. W tym procesie materia nabiera symbolicznego znaczenia. W konfrontacji z ciałem, staje się nośnikiem prawd o człowieku, świecie. [TO-EN]

fb/Galeria Manhattan
www.pos.lodz.pl

www.toenbutoh.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Łódź: Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a, w godz. 11.00-16.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close