Łódź/XXII Łódzkie Spotkania Baletowe: Ailey II „Ailey Highlights/Doscongio/Rusty/Revelations”

Zdjęcie: Łódź/XXII Łódzkie Spotkania Baletowe: Ailey II „Ailey Highlights/Doscongio/Rusty/Revelations”

Fot. Eduardo Patino

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na pokaz programu Ailey Highlights/Doscongio/Rusty/Revelationsw choreografii Alvina Aileya i Amy Hall Garner w ramach XXII Łódzkich Spotkań Baletowych.

 

Ailey Highlights

Ailey Highlights to zbiór fragmentów pięciu znanych dzieł – Blues SuiteThe Lark AscendingHidden RitesIsba i Escapades– w choreografii Alvina Aileya.

Doscongio

Doscongio to solo do dwóch części Sonaty na wiolonczelę i fortepian (op. 65) Chopina. Choreograf Robert Moses, który stworzył Doscongiow 1998 roku, pragnął poruszyć w nim kwestię zmiany sposobu patrzenia człowieka na swoją osobę. Pierwsza część symbolizuje brawurę, z jaką podchodzi on do otoczenia, a druga ukazuje moment uświadomienia sobie, iż tamten sposób traktowania świata był błędny.

 

choreografia – Robert Moses

muzyka – Fryderyk Chopin

kostiumy – Moses

światła – Stacey Boggs

 

 

Rusty

Benoit-Swan Pouffer stworzył swą choreografię Rusty do pulsujących rytmów muzyki Mikaela Karlssona. Dziewięciu tancerzy porusza się w eteryczny sposób w tej współczesnej produkcji ukazującej doświadczenia młodych wykonawców – wyzwania, jakie przed nimi stoją i związki, które budują jako artyści.

 

choreografia – Benoit-Swan Pouffer

muzyka skomponowana przez Mikaela Karlssona

śpiew – Annette St. John

kostiumy – Elena Comendador

światła – Al Crawford

 

Revelations

Revelations zgłębia uczucia głębokiego żalu i najczystszych radości ludzkiej duszy, posługując się śpiewanymi kazaniami i muzyką gospel. Alvin Ailey mawiał, że jednym z największych skarbów Kultury amerykańskiej jest kulturalne dziedzictwo Afroamerykanów – „czasem pełne smutku, niekiedy tryumfu, jednak zawsze pełne nadziei”.

choreografia – Alivn Ailey
muzyka – tradycyjna
scenografia i kostiumy – Ves Harper
adaptacja kostiumów do „Rocka My Soul” – Barbara Forbes
światła – Nicola Cernovitch

Czas trwania: 2 h 12 min, wł. z 2 przerwami po 15 min

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close