Łódź/XXIII Łódzkie Spotkania Baletowe: Teatro alla Scala „Gala”

Zdjęcie: Łódź/XXIII Łódzkie Spotkania Baletowe: Teatro alla Scala „Gala”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Zwieńczeniem festiwalu będzie występ renomowanego włoskiego Teatro alla Scala, który w towarzystwie orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, pod batutą Marcelo Spaccarotelli, zaprezentuje łódzkiej publiczności Galę składającą się z fragmentów baletów klasycznych, z udziałem największych gwiazd mediolańskiego baletu. Zespół Teatru La Scala może poszczycić się wspaniałą kilkusetletnią historią, sięgającą początków teatru, tj. roku 1778. Współpracowali z nim najwybitniejsi choreografowie: Jean-Georges Noverre, Gasparo Angiolini czy Salvatore Viganò. Od 2009 roku dyrektorem legendarnego zespołu jest Makhar Vaziev, który wcześniej przez 15 lat kierował Baletem Kirova w Teatrze Maryjskim w St. Petersburgu. Wśród twórców pracujących z zespołem są tacy artyści, jak: Amodio, Fabrizio Monteverde, Jacopo Godani, Mauro Bigonzetti, Angelin Preljocaj, Christopher Wheeldon, Wayne McGregor. Zespół La Scali jest jednym z nielicznych, które dbając o tradycję potrafią sprostać wymaganiom współczesności, czerpiąc inspiracje także z tego, co może przynieść przyszłość.

muzyka: Daniel-François Auber, Piotr Czajkowski,Riccardo Drigo, Gabriel Fauré, Gustav Mahler, Jules Massenet, Ludwig Minkus, Cesare Pugni, Camille Saint-Saëns, Antonio Vivaldi, Carl Maria von Weber
choreografia: Michaił Fokin, Victor Gsovskij, Kenneth MacMillan, Marius Petipa, Roland Petit, Gianluca Schiavoni, Agrypina Waganowa

Marcelo Spaccarotella pochodzi z Argentyny, gdzie zdobył wykształcenie w zakresie gry na fortepianie, komponowania i dyrygowania orkiestrą. Po ukończeniu konserwatoriów muzycznych Manuel de Falla i Carlos Lopez Buchardo, postanowił przenieść się do Włoch, by tam doskonalić swoje umiejętności.Wkrótce odkrył własne powołanie i postanowił związać swoją przyszłość z akompaniamentem tańca. Współpracował między innymi z baletem Opery w Zurychu oraz orkiestrą Teatro alla Scala. W 2014 roku udał się z zespołem baletowym Teatro alla Scala na tournée do Kazachstanu, gdzie dyrygował w czasie spektaklu Don Kichot.Lata pracy w charakterze akompaniatora baletowego pozwoliły Spaccarotelli zyskać ogromne doświadczenie i dogłębne zrozumienie związku między tańcem i muzyką. Obecnie jest wykładowcą w Akademii Teatro alla Scala, gdzie prowadzi zajęcia dla muzyków współpracujących z baletem.

Bilety on-line

Kasy biletowe:
od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00
niedziele i święta (w dniu przedstawienia): 15.00 – 19.00
tel. 42 633 77 77

Biuro obsługi widzów:
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00
telefon: 42 633 31 86
telefon/fax: 42 639 87 49
widz@teatr-wielki.lodz.pl

Program XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych

Więcej

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Łódzkie instytucje kultury (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close