Łódź: ZLUDZENI: Marysia Stokłosa – otwarte warsztaty/kompozycja ruchu (improwizacja)

Zdjęcie: Łódź: ZLUDZENI: Marysia Stokłosa – otwarte warsztaty/kompozycja ruchu (improwizacja)

Fot. Małgorzata Tarszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Jak przygotować ciało do twórczego działania? Jak je otworzyć i jak mu zaufać? W jaki sposób zaangażować umysł, aby umożliwić sobie swobodną ekspresję? Jak szukać dramaturgii w przestrzeni? Jak komponować wydarzenia w czasie? Z czego składa się ruch i w jaki sposób komunikuje?
Te pytania tworzą podstawę do osobistej relacji z rzemiosłem tanecznym. Inwestując w nie, odkrywamy sztukę tańca.

Podczas warsztatu zaproponuję znane mi metody inspirowania do tworzenia oryginalnego ruchu, improwizacji i kompozycji.

14.04       Sobota                   12.00 – 16.00         warsztaty

Koszt:                                   70 PLN    w tym: wstęp na performance Impro MP 14.04

Zgłoszenia i informacje:           studiumimprowizacji@gmail.com

Marysia Stokłosa – choreografka i tancerka. Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w  Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. W latach 2006 – 2008 związana z choreografem Jeremy Wade‘em. Tańcząc w “Glory” oraz “And pulled out their hair…” występowała między innymi w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli, Barcelonie, Buenos Aires i Kopenhadze. Tańczyła także w: „This Universe” (choreografia Maija Reeta Raumanni), “Project Zero Point” (choreografia Sara Shelton Mann); “Die Zauberflote” (ch. Min Tanaka); B.O.B. The Final Cut (ch. Dick Wong); “sex me not” (ch. Aitana Cordero); “Vivienne” (ch. Lea Anderson); “Bach Bench” (ch. Jonhathan Lunn) oraz spektaklach improwizowanych z Makiko Ito, Marią Mavridou, Unfinishd Company, Januszem Stokłosą i Orkiestrą Symfoniczną w Łodzi oraz Krakowie oraz (regularnie) z Kolektywem Melba. Marysia jest autorką spektakli tanecznych – “Prawa Półkula”, “Vacuum”, “Fall in D”; oraz prac multidyscyplinarnych “X Apartments” (Nowy Teatr, Warszawa, 2010; 16.Internationale Schillertage, Mannheim, 2011), “Spotkanie 1” (Festiwal Temps d’Image 2006), “Burdąg” (m. in. prezentacja polskiej młodej sztuki Nova Polska, Lille 2001). Jej ostatni spektakl “Zatańczmy Chopina“, miał swoją premierę podczas polskiego dnia na Expo 2010 w Szanghaju. Prowadzi Dom Pracy Twórczej Burdąg na Mazurach i Fundację Burdąg, jest kuratorką Przeglądu Nowego Tańca w Warszawie.

Partnerem projektu jest Teatr Szwalnia.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Teatr Szwalnia / Łódź, ul. Struga 90

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close