Łódzkie Spotkania Teatralne: Tanztheater Derevo – Improvisation Anton & DEREVO

Zdjęcie: Łódzkie Spotkania Teatralne: Tanztheater Derevo – Improvisation Anton & DEREVO

Wersja do druku

Udostępnij

Premiera jednego z najsłynniejszych europejskich teatrów awangardowych przygotowana specjalnie na ŁST 2011 – do obejrzenia tylko w Łodzi.

.Grupa odrzuca próby nazywania i charakteryzowania grupy jako milczącego teatru, nowego teatru, rosyjskiego butō. Fakt, spektakle Derevo są bezsłowne. Artyści w sposób oryginalny i nowoczesny łączą tu różne style i teatralne tradycje: pantomimę, taniec współczesny, butō, rosyjską awangardę, komedię dell’ arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening. Grupa do swoich projektów zaprasza gościnnie innych artystów, wierząc, że życie bez nauczycieli może istnieć, ale bez uczniów nie. Teatr Derevo  wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, żeby uczyć się i dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Przedstawienia Derevo, takie jak Red Zone, Driver czy Once, prezentowano na wszystkich kontynentach. Dzisiaj należą do klasyki współczesnego teatru eksperymentalnego. Grupa zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in.: 3-krotnie Fringe First Edinburgh Festival (1997 – za najlepszą innowacyjną międzynarodową produkcję, 1998, 2002).

Po spektaklu spotkanie z artystami, które poprowadzi Józefina Halina Bartyzel.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Teatr V 6, ul. Żeromskiego 74/76, Łódź

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close