Lublin/25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Ana Dubljević, Kasia Kania, Marja Christians „Tender fights 2020”

Zdjęcie: Lublin/25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Ana Dubljević, Kasia Kania, Marja Christians „Tender fights 2020”

W ramach jubileuszowych 25. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na pokaz spektaklu Tender fights 2020 w wykonaniu Marji Christians, Any Dubljević i Kasi Kani.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas upalnego lata spotykamy się w jedynym możliwym miejscu. Zatrzymując się nad morzem, w czuły sposób toczymy walkę. To nie jest performans. To nie jest wideo. Nie jest to też nagranie z przedstawienia. To performans w wideo. Spektakl, który nigdy się nie odbył, powstały tylko w wersji online. Jest to ruina spektaklu, zbudowana na zgliszczach, które są teraz gdzieś w nas i dookoła nas. Spotykamy się z widzami wewnątrz tych ruin i zapraszamy ich do doświadczenia migających rzeczywistości wraz z mnogością obecnych tam czasu i przestrzeni. Co kiełkuje w tych ruinach? Co może wyłonić się z tych pęknięć i dziur? Potrzeba czułości, by o to zawalczyć.

Ana Dubljević (Belgrad/Serbia), Kasia Kania (Gdańsk/Polska), Marja Christians (Gießen/Niemcy) poznały się podczas studiów magisterskich na kierunku Choreografia i performans na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Gießen. W spektaklu Tender Fights 2020 kontynuują swoje badania nad ciałem z perspektywy queerowo-feministycznej, które rozpoczęły wspólnie, ale także w innych konstelacjach, np. jako część kolektywu christians//schwenk. Artystki z humorem i analityczną przenikliwością wykorzystują siłę performansu do odmieniania znanych schematów percepcji i utartych wizerunków ciała, starając się przy tym zwrócić uwagę na struktury władzy.

Czas trwania: 60 min

Język: angielski
Koncepcja i wykonanie: Marja Christians, Ana Dubljević i Kasia Kania
Kamera: Ana Dubljević, Kasia Kania, Marja Christians i Liesa Harzer
Montaż: Liesa Harzer przy wsparciu Any Dubljević

Koprodukcja ze Station/Stanica Service for Contemporary Dance Belgrade i Mousonturm Frankfurt. We współpracy z Heską Akademią Teatralną, wspieraną przez Ministerstwo Nauki i Kultury Dolnej Saksonii oraz Międzynarodowy Fundusz Koprodukcyjny Goethe-Institut. Przy wsparciu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, Liberdance Kamenjak/Zagrzeb, HKD/Hrvatski kulturni dom Rijeka, JSKD i Zavod Pothos Melara, Ljubljana.

***

Wydarzenia towarzyszące:

11 listopada

Tender fights – instalacja oraz projekcja filmu
Miejsce: Galeria Labirynt, godz. 10.00-18.30, wstęp wolny

12 listopada

Piotr Kurek, Hive – koncert solo z muzyką elektroniczną
Miejsce: Piwnice CK, godz. 21.00, wstęp wolny dla posiadaczy biletów festiwalowych, iliczba miejsc ograniczona

16 listopada

Projekcja filmu Be Circled oraz spotkanie z przedstawicielami fundacji Circe Platform (Gruzja)
Miejsce: Kawiarnia Centralna, Centrum Kultury, godz. 17.30

17 listopada

Spotkania z artystami/seminarium dla językoznawców: Nazareth Panadero i Janusz Subicz – artyści związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch
Miejsce: ACKiM UMCS, Chatka Żaka, godz. 17.00 , wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

18 listopada

Spotkanie z artystami: Nazareth Panadero i Janusz Subicz – artyści związani z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch
Miejsce: Aula w Nowym Humaniku UMCS, godz. 13.50, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

10-16 listopada

Pokaz filmu virtual reality Weroniki Lewandowskiej i Sandry Frydrysiak Noccc
Miejsce: Piwnice Centrum Kultury

Więcej informacji: www.mstt.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Galeria Labirynt, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close