Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anton Lachky Company „Inni”

Zdjęcie: Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anton Lachky Company „Inni”

Anton Lachky Company „Inni” Fot. Materiały Lubelskiego Teatru Tańca

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spektakl Anton Lachky Company pt. Inni. Wydarzenie to odbędzie się w ramach 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Inni / Others to historia czterech osób, które żyją w dziwnie odizolowanym świecie. Piekło na ziemi z plastiku, całkowicie pozbawione innych żywych istot, otoczone nieprzeniknionymi, półprzezroczystymi ekranami.

Czy jego mieszkańcom i mieszkankom uda się wyzwolić z tej szarej, ponurej egzystencji? Czy zechcą?

Tańczą, aby uciec od przeznaczenia i powstrzymać nudę. Każdego dnia. Z precyzją, zapałem, pasją.

Przypadkowe spotkanie, chęć ciągłych poszukiwań – być może, może ta czwórka przyjaciół popełni najważniejszy, najbardziej buntowniczy ze wszystkich czynów, może pozwolą się zadziwić życiu.

Wielu myślicieli wskazywało na znaczenie narracji, sposobu opowiadania historii, w procesie zmierzającym do tego, co nazywamy cywilizacją. Potrzebujemy opowieści, aby nadać sens otaczającemu nas światu i wszystkiemu, co kryjemy w sobie.

Jak ujął to Emil Cioran: „Cywilizacja zaczyna się od mitu, a kończy na zwątpieniu. Musimy na nowo odkryć nasze własne mity…”. Słuchając najnowszych doniesień naukowych, wydaje się, że koniec naszej termo-przemysłowej cywilizacji jest bliski. Wygląda na to, że nieodwołalnie weszliśmy w erę zwątpienia albo – powiedzmy – w erę możliwości!

Nowy spektakl Antona Lachky’ego dla młodej publiczności zaczyna się od „nowego mitu”, który został wymyślony na tę okazję. Mitu, który wskazuje na upadek naszego współczesnego świata, jednocześnie szkicując kontury możliwego odrodzenia.

Realizatorzy:

Choreografia: Anton Lachky
Występują: Evelyne de Weerdt, DunyaNarli, Nino Patuano, Lewis Cooke
Tekst: Eléonore Valère-Lachky
Głos: Eléonore Valère-Lachky (język francuski), Tarek Halaby (język angielski), Kim Ceysens (język holenderski)
Produkcja: Anton Lachky Company
Koprodukcja: Mars – Mons arts de la scène, Charleroi danse – Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre de Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon

Wsparcie i pomoc: FédérationWallonie-Bruxelles, Loterie National – FWB, Service Général de la Création Artistique – Service de la danse

Możliwość odbycia prób dzięki uprzejmości: Le Marni, Le Centre Culturel Jacques Franck, La Roseraie, le CCBW, La Balsamine, Charleroi Danse

*

Anton Lachky Company „Inni” Fot. Materiały Lubelskiego Teatru Tańca

Anton Lachky Company „Inni” Fot. Materiały Lubelskiego Teatru Tańca

**

O Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca:

W programie 26. MSTT dominować będzie wieloaspektowość, wielowątkowość i różnorodność. Bardziej niż dotąd będziemy poszukiwać nowych narzędzi artystycznych, nowych myśli i nowych perspektyw. Po 25 latach istnienia festiwalu chcemy, dokonując refleksji nad przeszłością, spojrzeć odważnie w przyszłość, która stawia wyzwania i wymaga od nas TRANSFORMACJI. To hasło przewodnie tegorocznej edycji będzie towarzyszyć spektaklom, warsztatom, filmom i wszystkim wydarzeniom, podczas których mamy nadzieję spotkać się z widzami, tak jak i my, ciekawymi efektów owej transformacji na scenie oraz w otaczającej nas rzeczywistości. Szczególną uwagę chcemy poświęcić artystom ukraińskim, których życie i twórczość uległy radykalnej transformacji, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

***

PROGRAM FESTIWALU

Wydarzenia towarzyszące:

9–13 listopada 2022, Let the body speak – instalacja filmowa, foyer sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie
9 listopada godz. 18.00 – wernisaż; 10–13 listopada godz.11.00–17.00

11–13 listopada 2022, Warsztaty tańca współczesnego
Prowadzenie: Inna Aslamova, Ann Van den Broek, Evelyne de Weerdt, Courtney May Robertson, Katarzyna Wolińska, Rita Lira
Sale prób, Centrum Kultury w Lublinie oraz Sala Baletowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Strona festiwaluhttps://mstt.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close