Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Courtney May Robertson (Aerowaves) „Przyjemność ze zsiadania z konia, gdy galopuje z pełną prędkością”

Zdjęcie: Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Courtney May Robertson (Aerowaves) „Przyjemność ze zsiadania z konia, gdy galopuje z pełną prędkością”

Courtney May Robertson (Aerowaves) „Przyjemność ze zsiadania z konia, gdy galopuje z pełną prędkością”. Fot. Materiały Lubelskiego Teatru Tańca

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spektakle w choreografii i wykonaniu Courtney May Robertson pt. Przyjemność ze zsiadania z konia, gdy galopuje z pełną prędkością. Wydarzenie to odbędzie się w ramach 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Punktem wyjścia krótkiego występu solowego przyjętym przez Courtney May Robertson jest metafora samokontroli – jeździec poskramiający dzikiego konia. Artystka przygląda się walce między spełnianiem swoich prawdziwych pragnień a dostosowywaniem zachowań zgodnie z presją społeczną. Projekcje wizualne zamykają Robertson w ośmioboku o średnicy 3,5 metra. Przez połączenie poezji, tańca i pieśni podróżuje ona przez krajobrazy osobistych pragnień, wspomnień i konfliktów.

Przestrzeń działa jak kapsuła czasu; intymne domowe wideo są pomieszane z filmami z YouTube’a, dokumentami i starymi filmami. Przyjemność ze zsiadania z konia, gdy galopuje z pełną prędkością to próba przyjęcia sprzeczności, czasem niechlujnych, które składają się na wielowymiarowy wizerunek człowieka.

Spektakl został zakwalifikowany do Aerowaves Twenty22 i nominowany do nagrody BNG Bank Prijs for Dans 2021.

Uwaga: spektakl zawiera efekty stroboskopowe.

Realizatorzy:

Choreografia, wykonanie i wizualizacje: Courtney May Robertson
Dramaturgia: Merel Heering
Konsultacje zewnętrzne: Kristin de Groot, Yoko Ono Haveman
Zwiastun i nagranie wideo: Paul Sixta
Wsparcie techniczne: Edwin van Steenbergen
Produkcja: Annejon Okhuijsen, Hanne Blomee
Promocja i komunikacja: Carolien Verduijn
Muzyka: AAR – A01 & A02, Empty Set – Order, Cities Aviv – Title Piece, Death Grips – Disappointed
Produkcja: Dansateliers

Wsparcie finansowe: Gmina Rotterdam, Kickstart Cultuurfond
Podziękowania dla Basa de Geusa, Adama Petersona i Nika Rajšeka

***

O Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca:

W programie 26. MSTT dominować będzie wieloaspektowość, wielowątkowość i różnorodność. Bardziej niż dotąd będziemy poszukiwać nowych narzędzi artystycznych, nowych myśli i nowych perspektyw. Po 25 latach istnienia festiwalu chcemy, dokonując refleksji nad przeszłością, spojrzeć odważnie w przyszłość, która stawia wyzwania i wymaga od nas TRANSFORMACJI. To hasło przewodnie tegorocznej edycji będzie towarzyszyć spektaklom, warsztatom, filmom i wszystkim wydarzeniom, podczas których mamy nadzieję spotkać się z widzami, tak jak i my, ciekawymi efektów owej transformacji na scenie oraz w otaczającej nas rzeczywistości. Szczególną uwagę chcemy poświęcić artystom ukraińskim, których życie i twórczość uległy radykalnej transformacji, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

***

PROGRAM FESTIWALU

Wydarzenia towarzyszące:

9–13 listopada 2022, Let the body speak – instalacja filmowa, foyer sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie
9 listopada godz. 18.00 – wernisaż; 10–13 listopada godz.11.00–17.00

11–13 listopada 2022, Warsztaty tańca współczesnego
Prowadzenie: Inna Aslamova, Ann Van den Broek, Evelyne de Weerdt, Courtney May Robertson, Katarzyna Wolińska, Rita Lira
Sale prób, Centrum Kultury w Lublinie oraz Sala Baletowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Strona festiwaluhttps://mstt.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close