Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Quadro Dance Theatre & guest „Dusza”

Zdjęcie: Lublin/ 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Quadro Dance Theatre & guest „Dusza”

Quadro Dance Theatre & guest „Dusza”. Fot. Piotr Jaruga

Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spektakl Quadro Dance Theatre & guest pt. Dusza. Wydarzenie to się odbędzie w ramach 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

„13 sierpnia 2020 r. po wakacjach przyszłam do studia tanecznego. Pamiętam, jak leżałam na podłodze bez sił, by się ruszać, tańczyć. Miałam już materiał do mojego nowego spektaklu, ale tych 5 miesięcy poprzedzających premierę bardzo go zmieniło, zmieniło również mnie. «Dusza» jest odbiciem zimna i ciepła, bólu i radości, które mieliśmy i miałyśmy”.

(Inna Aslamova, choreografka)

Spektakl został stworzony z myślą o białoruskich tancerzach i tancerkach, a premiera odbyła się w 2021 roku. W 2022 roku dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przedstawienie zostało zrealizowane przez międzynarodowy zespół tancerzy i tancerek z Białorusi, Ukrainy i Polski. Punktem wyjścia dla procesu twórczego były następujące pytania: czym jest dusza? Z jakiej substancji się składa? W której części ciała żyje? Czy naprawdę żyje w ciele? Czy można ją wyrazić ruchem? Jak dusza radzi sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami?

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Choreografia spektaklu to wrażenia ciała związane z poszukiwaniem tych odpowiedzi.

Realizatorzy:

Pomysł, scenografia: Inna Aslamova
Choreografia: Inna Aslamova i tancerze oraz tancerki
Muzyka: Arvo Part
Projekt dźwięku: Uladzimir Maliukov
Projekt świateł: Sam Davydzenka
Taniec: Anastasiya Yembulaeva, Anton Dzioshau, Alesia Seraya (Białoruś), Maria Micek (Polska), Dmytro Vyskorka (Ukraina/Polska), Antonina Kaminska, Sofiya Kiykovska (Ukraina)
Kostiumy: Valentina Shapovalova

Czas trwania: 50 minut

Quadro Dance Theatre & guest „Dusza”. Fot. Piotr Jaruga

Quadro Dance Theatre & guest „Dusza”. Fot. Piotr Jaruga

***

O Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca:

W programie 26. MSTT dominować będzie wieloaspektowość, wielowątkowość i różnorodność. Bardziej niż dotąd będziemy poszukiwać nowych narzędzi artystycznych, nowych myśli i nowych perspektyw. Po 25 latach istnienia festiwalu chcemy, dokonując refleksji nad przeszłością, spojrzeć odważnie w przyszłość, która stawia wyzwania i wymaga od nas TRANSFORMACJI. To hasło przewodnie tegorocznej edycji będzie towarzyszyć spektaklom, warsztatom, filmom i wszystkim wydarzeniom, podczas których mamy nadzieję spotkać się z widzami, tak jak i my, ciekawymi efektów owej transformacji na scenie oraz w otaczającej nas rzeczywistości. Szczególną uwagę chcemy poświęcić artystom ukraińskim, których życie i twórczość uległy radykalnej transformacji, nikogo

PROGRAM FESTIWALU

Wydarzenia towarzyszące:

9–13 listopada 2022, Let the body speak – instalacja filmowa, foyer sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie
9 listopada godz. 18.00 – wernisaż; 10–13 listopada godz.11.00–17.00

11–13 listopada 2022, Warsztaty tańca współczesnego
Prowadzenie: Inna Aslamova, Ann Van den Broek, Evelyne de Weerdt, Courtney May Robertson, Katarzyna Wolińska, Rita Lira
Sale prób, Centrum Kultury w Lublinie oraz Sala Baletowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Strona festiwaluhttps://mstt.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Scena Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close