Lublin: „Cały świat jest nasza sceną” – wystawa fotografii Bolesława Lutosławskiego

Zdjęcie: Lublin: „Cały świat jest nasza sceną” – wystawa fotografii Bolesława Lutosławskiego

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Cały świat jest naszą sceną stanowi cykl fotografii Bolesława Lutosławskiego, których głównymi bohaterami są tancerze Rambert Dance Company (dawniej Rambert Ballet), słynnego londyńskiego zespołu, założonego w 1926 przez polska tancerkę i pedagożkę Marie Rambert jako pierwszy zespół tańca klasycznego w Wielkiej Brytanii. Jednak myliłby się ten, kto w fotografiach Bolesława Lutosławskiego szukałby klasycznego tańca i zatrzymanych w kadrze tanecznych figur. Owszem, fotografie ukazują tancerzy, ale w zupełnie nieoczekiwanych miejscach: na ulicy, na łące, w parku, przed bankiem, w sklepie. Jeśli pojawiają się na scenie, jest to obecność człowieka pochłoniętego chwilą, ulotnym momentem skupienia w czasie pracy nad rolą, czy rozmowy z partnerem. Żadnej przesadnej ekspresji, żadnych ozdobników, żadnych efektownych gestów. Tancerze nie ukrywają swojej profesji, nie unikają eksponowania piękna ruchu i tanecznej energii wypełniającej ich ciała.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, przestrzeń wystawiennicza, I piętro, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close