Lublin/Centrum Spotkania Kultur: Beijing Dance Academy „Chiński Nowy Rok – Guo Feng”

Zdjęcie: Lublin/Centrum Spotkania Kultur: Beijing Dance Academy „Chiński Nowy Rok – Guo Feng”

materiał promocyjny

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na wyjątkowy spektakl baletowy – Chiński Nowy RokGuo Feng w wykonaniu tancerzy z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie i jednocześnie najlepszej i najważniejszej szkoły tańca w Chinach. Spektakl Guo Feng oparty jest na pieśniach miłosnych, pochodzących ze starożytnego chińskiego zbioru pieśni, wierszy i hymnów Shi Jing. Choreografowie Beijing Dance Academy w Guo Feng połączyli proste pieśni ludowe w jednolitą całość, aby za pomocą nowoczesnych, oryginalnych środków choreograficznych przedstawić barwne życie Chińczyków z tamtego okresu. Taniec i starożytna poezja łączą się w tym spektaklu w uniwersalnym, globalnie zrozumiałym języku ciała.

Beijing Dance Academy to, założona w 1954 roku, stacjonarna szkoła wyższa zajmująca się kształceniem wybitnych tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Poprzedzająca ją Beijing Dance School była pierwszą profesjonalną szkołą tańca założoną od powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Ukończenie BDA pozwala uzyskać tytuł licencjata lub magistra. Beijing Dance Academy jest jedną z największych szkół tańca na świecie i ekskluzywną wyższą szkołą tańca w Chinach. Znana jako „kolebka tancerzy” składa się z Wydziału Klasycznego Tańca Chińskiego, Wydziału Chińskiego Tańca Ludowego, Wydziału Tańca Towarzyskiego, Wydziału Baletu, Wydziału Muzyki, Szkoły Nauk Twórczych, Szkoły Nauk Humanistycznych, Szkoły Pedagogicznej, Młodzieżowej Grupy Tańca BDA oraz gimnazjum BDA.

Bilety na spektakl w Lublinie, w cenie 30-50 zł dostępne są na stronie Centrum Spotkania Kultur.

Wystawienie spektaklu  jest wspólną produkcją Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close