Lublin: Finał projektu „METASPACE” – obserwacja bez oceny/ spotkanie na żywo/ zapis ruchu

Zdjęcie: Lublin: Finał projektu „METASPACE” – obserwacja bez oceny/ spotkanie na żywo/ zapis ruchu

Kadr z filmu Mr. GaGa

Wersja do druku

Udostępnij

Niezależni kreatorzy z Kinematics Dance Company od 4 lat prowadzą w Lublinie edukacyjny i artystyczny dialog z dziećmi oraz młodzieżą, będących inspiracją a dla szerokiego spojrzenia na siebie oraz na miejsce, które współtworzą. W takim ujęciu miasto ze swoim potencjałem różnorodności jest obszarem pogłębiania relacji oraz współpracy kulturalnej, co stanowi możliwość rozwoju w wymiarze osobistym i społecznym.

Metaspace to roczny projekt stypendialny Katarzyny Świerszcz w dziedzinie tańca. Projekt złożony był z cyklów warsztatowych wykorzystujących różne formy ruchu, przygotowania i prezentacji choreografii oraz publikacji tekstu naukowego, w oparciu o dokumentację procesu METASPACE (e-wydanie). Metaspace trafił do licznej grupy nowych odbiorców. Przygotowany został dla członków Kinematics Dance Company z Lublina poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla zaproszonych do projektu osób z zaburzeniami słuchu, a także osób z zaburzeniami wzroku. Swój potencjał mogły również rozwijać osoby z zespołem Downa, dziecięcym porażeniem mózgowym, autyzmem, ADHD oraz HSP.

Celem cyklów warsztatowych była wymiana doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami oraz odnalezienie wspólnego języka w komunikacji przy budowaniu choreografii w zintegrowanej przestrzeni. Finałowa choreografia w Galerii Labirynt będzie bazowała na podstawowych elementach tańca klasycznego, tańca jazzowego, koordynacji ruchowej, improwizacji tanecznej, na gimnastyce oraz grze boccia, w których to dyscyplinach uczestnicy odkryli swobodę, radość i swoje mocne psychofizyczne strony.

 

Katarzyna Świerszcz z urodzenia biłgorajanka, z zawodu animatorka i menadżerka kultury, pedagog, instruktorka tańca jazzowego oraz choreografka. Tańczy od 11 lat, w rodzinnym mieście prowadzi swoje grupy taneczne, w Lublinie razem z Darią Dziedzic i Mateuszem Urbańskim współtworzy Kinematics Dance Company.

 

Fotodokumentacja projektu znajduje się na stronie: www.facebook.com/KinematicsDanceCompany

Projekt realizowany był w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

METASPACE 2016 belka (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Lublin: Galeria Labirynt, Sala Czarna, ul. Popiełuszki 5.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close