Lublin/finał projektu „Myśl w ruchu”: Prezentacja „Cztery pory roku”

Zdjęcie: Lublin/finał projektu „Myśl w ruchu”: Prezentacja „Cztery pory roku”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W Lublinie dobiega końca realizacja drugiej edycji projektu „Myśl w ruchu” –  edukacyjnego programu autorskiego Anny Żak, prowadzonego pilotażowo w ramach Programu Rozwoju Edukacji na Rzecz Tańca przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca/Centrum Kultury w Lublinie.  Projekt był prowadzony od września w kolejnych trzech lubelskich szkołach podstawowych. Uczniowie trzech klas pierwszych wraz z przedmiotami nauczania zintegrowanego poznawali taniec, zapoznając się z technikami przede wszystkim tańca współczesnego i teatru tańca, rozwijającymi wyobraźnię i osobowość, wpływającymi na naturalny rozwój dziecka, wspomagającymi rozwój twórczego pojmowania tańca i świata. Dzięki zaproszonym gościom Pierwszaki miały także zajęcia z baletu, taniec narodowego i regionalnego, hip-hopu, capoeiry. Dopełnieniem programu było wspólne oglądanie przedstawień tanecznych, spotkania z aktorami.

To intensywne, aktywne spotkanie z tańcem zostanie zakończone prezentacją choreograficzną wszystkich trzech grup biorących udział w projekcie. Już w najbliższy czwartek, 20 grudnia mali uczestnicy projektu wystąpią na scenie Warsztatów Kultury w pokazie etiud tanecznych zgromadzonych pod hasłem Cztery pory roku.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close