Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Dyskusja „Terytoria tańca”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Dyskusja „Terytoria tańca”

Fot. Maciej Rukasz/Centrum Kultury w Lublinie.

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Na zakończenie festiwalu organizatorzy zapraszają na podsumowanie – dyskusję o nowych terytoriach tańca.

MAAT FESTIVAL to międzynarodowy program rezydencyjny, który stał się niejako „domem tańca”, w którym spotykać się z zaproszonymi artystami możemy przez cały rok – tym sposobem staje się pierwszym w Polsce rezydencyjnym festiwalem w takim wymiarze – jego program realizowany jest w postaci rezydencji artystycznych rozciągniętych na przestrzeni całego roku. Wyjątkowości temu programowi dodaje fakt, że podobnej tak rozbudowanej formy w Polsce nie sposób znaleźć. Każdorazowo obok rezydencji artystycznej min., powstaje fabularyzowany, unikatowy dokument filmowy dotyczący postaci danego twórcy. Mamy nadzieję że program kuratorski „maat festival” stanie się wpisaną na stałe w polskie środowisko taneczne rezydencyjną platformą sztuk performatywnych i szeroko pojętego tańca. Bądźcie z nami w tej sferze pytań, pytań i jeszcze raz pytań. Po raz kolejny oddajemy przestrzeń MAAT FESTIVAL artystom, którzy za główny cel w swojej pracy postawili na ogromny trud pracy nad nowym językiem tańca.

Tomasz Bazan (kurator programu), Patrycja Płanik (multimedia, design), Maria Sapeta (produkcja)

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL‚ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Klub D.U.P.A., ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close