Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Efrat Stempler „Zachowanie ciała w sytuacjach ekstremalnych” – warsztaty

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Efrat Stempler „Zachowanie ciała w sytuacjach ekstremalnych” – warsztaty

Efrat Stempler. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. 6 grudnia w godzinach 10.00-12.00 izraelska choreografka Efrat Stempler poprowadzi bezpłatne warsztaty.

Obowiązują zapisy: zapisy.maat@gmail.com.

Artystka o warsztatach: „Co dzieje się z naszym ciałem, kiedy pragnie przekazać ważny komunikat, będąc nieustannie inwigilowane? Co się dzieje z ciałem, kiedy pragniemy, by inni do nas mówili, choć im tego nie wolno? Jak reaguje ciało, gdy ktoś celowo wyłącza światło w pustym pokoju? Jak porusza się ciało wyrażające protest? Warsztaty poświęcone są reakcjom fizycznym i impulsom, które powstają w ciele w różnych sytuacjach – w szczególności pod wpływem napięcia. Impulsy te staną się materiałem, z którego stworzymy sekwencję krótkich scen. Będziemy badać ruch i zbierać materiał fizyczny w trakcie indywidualnej i grupowej improwizacji. Stworzymy choreografię i określimy dramaturgię zestawiając losowo idee i sytuacje. Ze względu na swój zakres tematyczny, warsztaty stanowią krótkie wprowadzenie do moich metod pracy.”.

Efrat Stempler dorastała w Tel Awiwie. Od 2014 roku mieszka i pracuje w Berlinie. W latach  1992-1995 uczyła się w szkole artystycznej Telma Yelin, w 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem reżyserię teatralną na Uniwersytecie w Tel Awiwie. W latach 1996-2000 była tancerką w Batsheva Ensamble i zespole Baraka Marshalla; współpracowała także z innymi choreografami w Izraelu. W 2002 roku Efrat dołączyła do Tanzkompanie Oldenburg MS Schrittmacher (Berlin) prowadzonych przez choreografa Martina Stiefermanna. Ich współpraca twa do dziś – Efrat jest tancerką i dzieli ze Stiefermannem zadania dyrektora artystycznego. Wzięła udział w następujących projektach: Das Lewskow-ManuskriptEin SportstückBegeben Sie sichAnatomie einer NachrichtGold Alice in Wunderland. Od 2004 roku pracuje jako choreografka i nauczycielka tańca w Berlinie. W 2006 roku założyła własny zespół, cie Efrat Stempler. Premiera jego pierwszej pracy Shu Shu odbyła się w DOCK11 w Berlinie. Od 2006 roku zespół stworzył trzy kolejne prace: shu shu werk; 1,2,3 Sauerfisch Reloaded i Fesgefahren; występował też na wielu festiwalach międzynarodowych, w tym M1 Fringe Festival w Singapurze, festiwalu teatralnym Man.in.Fest w Rumunii czy Infant Festival w Serbii. Od 2008 roku Efrat Stempler pracuje także jako choreograf w teatrach w Niemczech, Polsce i Szwajcarii, współpracując z reżyserami takimi jak Wojtek Klemm czy Mark Zurmühle przy różnych produkcjach, w tym m.in.: Brotladen (Brecht), Penthesilea (Kleist) Zement (Müller) czy Faust (Goethe).

Strona zespołu cie Efrat Stempler

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL, ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Lublin: Sala Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close