Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Michael Getman i Iwona Wojnicka „Pleasure Talk – Lublin”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Michael Getman i Iwona Wojnicka „Pleasure Talk – Lublin”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Szóstym rezydentem i gościem festiwalu we wrześniu był tancerz i choreograf Michael Getman. Praca Pleasure-Talks (Rozmowy o przyjemności) zaprasza do badania percepcji kultury oraz konstrukcji doświadczania przedstawienia oglądanego na żywo.

Michael Getman: „Zetknąłem się z taką oto definicją słowa przedstawienie: „działanie podejmowane przez osobę lub grupę w celu zabawienia publiczności” lub taką: „akt działania”. W moim procesie chcę postawić następujące pytanie: jakie działanie w przedstawieniu podejmuje publiczność? Do jakiego stopnia zarówno publiczność, jak i artysta potrafią się odsłonić? W jaki sposób publiczność buduje swoje doświadczenie przedstawienia oglądanego na żywo? Jak będzie się to doświadczenie różniło w zależności od zmieniającej się publiczności? Jakie są nasze preferencje, jeśli chodzi o przedstawienie? Czy naszą przyjemność z uczestnictwa w przedstawieniu uzależniamy od chęci przewartościowania swojej tożsamości?”.

Michael Getman: choreograf, tancerz i nauczyciel kompozycji, improwizacji oraz repertuaru. Urodził się w 1978 w Izrealu. Po ukończeniu studiów w Bat-Dor School of Dance dołączył do zespołu Batsheva Dance Company, gdzie brał udział w spektaklach Ohada Naharina, Jiříego Kyliána, Angelina Preljocaja oraz Amandy Miller. W 1999 osiadł w Niemczech i współpracował z Amandą Miller oraz Pretty Ugly’, Ballet Freiburg. W latach 1999-2006 pracował z kolejnymi choreografami, takimi jak: William Forsythe, Marguerite Donlon, Alessio Silvestrin, Orjan Andersson i wieloma innymi. W 2005 roku powrócił do Izraela i rozpoczął działanie jako niezależny choreograf. Przez lata przygotowywał liczne projekty i choreografie w czasie różnych festiwali takich jak Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Chaillot Theatre National De Paris, Holland Dance Festival, Open Look Festival (Petersburg), Terni Festival (Włochy), Bassano Del Grappa i innych. W 2006 otrzymał stypendium przyznane przez Amerykańsko-Izraelską Fundację Kulturalną dla obiecujących młodych choreografów, a w 2009 otrzymał Specjalne Wyróżnienie za swoją pracę w konkursie miniatur Festiwalu w Belgradzie (Serbia). W 2008 wygrał drugą nagrodę za choreografię solo M-Fiction oraz pierwszą nagrodę za wybitne przedstawienie w czasie Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Kopenhadze (CCBC) w Danii.

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL, ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close