Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Patrycja Płanik, Tomasz Bazan „Days for dancing”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Patrycja Płanik, Tomasz Bazan „Days for dancing”

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

Co pozostaje w miejscu, w którym znika artysta? Według Stephena Hawkinga sztuka jest materią, która realnie wyzwala wielopoziomowe energie w rzeczywistości i w momencie w którym zanika materia ta zapada się, tworząc grawitonową czarną dziurę – miejsce na zawsze puste i niemożliwe do wypełnienia. CZEKAM NA CIEBIE / ROZMAWIAM Z TOBĄ / TAŃCZĘ DLA CIEBIE / JESTEM Z TOBĄ najdłuższe spotkanie może trwać 24 godziny, najkrótsze 1min – w tym czasie tańczę dla odwiedzającej mnie osoby, realizując jej idee, marzenie. Wszystko odbywa się podczas jednego spotkania – w trakcie rozmowy ustalamy wspólnie ramy i regóły wzajemnego pozostawania sobą – scenariusz lokuje się w realnym, żywym procesie obecności. Ważny jest tutaj kontekst i tożsamość miejsca, które kształtuje tą medytację. Taniec – tancerz – gość – indywidualne spotkanie – reakcja – obecność – koniec.

DAYS FOR DANCING jest niezwykłym performansem Tomasza Bazana, ukazującym wartość tańca i samego spotkania zderzonego z konceptualną sztuką. Tancerz świadomie rezygnuje z kontekstu sceny, widowni aby bez bagażu dramaturgii, narracji i krytyki dokonać aktu artystycznego i szukać realnego kontaktu z człowiekiem. Performance Tomasza Bazana jest silnie oddziałującym aktem uświadomienia sobie tego, co stanie się jeśli społeczeństwo wymaże artystę, sztukę z przestrzeni społecznej”. Maria Marick

Days for dancing

Patrycja Płanik

Taniec, choreografia: Tomasz Bazan

obsada: Tomasz Bazan, Ty

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL, ISRAEL NOW!’ 2014: idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close