Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Piotr Trojan „Trojan_blog 30 minut”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Piotr Trojan „Trojan_blog 30 minut”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Pierwszym rezydentem festiwalu był Piotr Trojan – jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia. W Lublinie pracował nad koncepcją monodramu. Trojan_blog 30 minut nazywana jest przez artystę Stand-up Tragedy. Stand-up – komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej.

Piotr Trojan o spektaklu: „Trojan_blog 30 minut to 30 minut strumienia świadomości. Słowo staje się ciałem. O miłości. O samotności i o niedzieli. Słowa mnie poprowadzą. Poruszą  i duszą I ciałem. Dokonam samounicestwienia. Ale za nim to zrobię wszystkich zniszczę. Odlecę. Patrzył będę. Z chmury. I śmiał się. I pluł (Piotr Trojan).”.

PIOTR TROJAN: rocznik 1986; aktor teatru Nowego w Łodzi im. Kazimierza Dejmka; absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Grał następujące role: Serdeńka w Zarah Piotra Żebro (reżyseria: Ewa Wyskoczyl, Teatr „ZL” w Tarnowskich Górach), Konrad/Maska w Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego (reżyseria: Waldemar Zawodziński, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi), Ostatni z romantyków Silesia Bus – Lepsi Jekateriny Narszi (reżyseria: Ewa Wyskoczyl, Teatr „ZL” w Tarnowskie Górach), Basini w spektaklu CZTERY na podstawie Niepokojów wychowanka Törlessa Roberta Musila (reżyseria: Szymon Kaczmarek, Teatr Studyjny Łódź), za którą otrzymał pierwszą nagrodę aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi 2009. Zdobywca nagrody „Złota Maska” za rolę Ifigenii w spektaklu I Ifigenia w reżyserii Tomasza Bazana. Współpracował z wieloma reżyserami teatralnymi i filmowymi (m.in. Wojciech Klemm, Wiktor Rubin, Jakub Porcari, Szymon Kaczmarek, Tomasz Bazan, Marcin Liber).

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL ‚ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close