Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Talia de Vries „Figures”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Talia de Vries „Figures”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Siódmą rezydentką festiwalu jest Talia de Vries. Figures (Postaci) to solowe przedstawienie podejmujące temat relacji pomiędzy ruchem a bezruchem. Artystka sięga po obrazy z jej przeszłości, jak również przeszłości jej rodziny; wspomnień zamrożonych w czasie. Wcielając się w postaci wyłaniające się z tych wspomnień, konfrontuje się z ich bezruchem, by uczynić je realnymi. Zamrożone w czasie wspomnienia przeradzają się w trwające obecnie momenty, które istnieją w przestrzeni pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Choreografia i interpretacja: Talia de Vries

Konsultant dramaturgiczny: Johann Nöhles

Podziękowania: Maya Michaeli, Michal Heiman, Ari Teperberg i Dan Weinstein

TALIA DE VRIES – tancerka, absolwentka CDNC d’Angers. Od czasu ukończenia studiów w 2011 roku pracowała i współpracowała z wieloma artystami, takimi jak Emmanuelle Huynh, Tami Lebovitz, Ido Feder, Shir Hacham, David Marques, Johann Nohles, Mathilde Rance, Hugit Rubinstien oraz Tom Soloveitik. W czerwcu 2013 roku podczas Diver Festival w Tel Awiwie odbyła się premiera jej pierwszego solo pod tytułem Pyrmid. Obecnie poza pracą indywidualną współpracuje z: Ensemble Musica Nova, izraelskim zespołem muzyki eksperymentalnej i współczesnej; z instytutem Weizmanna nad projektem taneczno-naukowym prowadzonym przez byłego członka Batsheva Dance Company, Shaharem Binyamini; z samym Batsheva Dance Company, pod kierownictwem Iris Lany, pracuje nad stworzeniem archiwum zespołu. Ponadto wykłada badania nad ruchem w kampusie Bialik-Rogozin na południe od Tel Awiwu, gdzie mieszka. Solo, które prezentowane podczas Maat Festiwalu w grudniu 2014 jest drugą choreografią solową autorki, inspirowaną pisarstwem Marguerite Duras.

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL, ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close