Lublin/Fundacja tanTHEO: „ciało-ruch-przestrzeń” – warsztaty improwizacji ruchowej i symboliki ciała

Zdjęcie: Lublin/Fundacja tanTHEO: „ciało-ruch-przestrzeń” – warsztaty improwizacji ruchowej i symboliki ciała

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja tanTHEO zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej i symboliki ciała – ciało-ruch-przestrzeń.

Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie budował swój własny, niepowtarzalny styl poruszania się. Głównym celem warsztatu jest pozbycie się blokad tkwiących w ciele, które na co dzień przeszkadzają w pełnej realizacji twórczego potencjału.

Koszt: 50zł (uczestnicy poprzednich warsztatów Joanny, uczniowie i studenci: 35zł)
Kontakt i zapisy: warsztaty.tan.theo@gmail.com, 501 704 548

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976 – 1984 metodzie dr Detlefa Kapperta Improwizacji ruchu i symboliki ciała. Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie ,,idei zespolenia”: treningu ruchowego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także: integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

Uczestnicy poznają techniki opierające się na podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z przestrzenią, przedmiotem i partnerem.

ProwadzenieJoanna Dominika Belzyt
(instruktor improwizacji ruchowej i symboliki ciała)

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:30

Lublin: FaraRaRa, ul. Plac po Farze 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close