Lublin/IV Maat Festival/Konfrontacje Teatralne: Daisuke Yoshimoto „Kyotokatabira ciała – warsztaty”

Zdjęcie: Lublin/IV Maat Festival/Konfrontacje Teatralne: Daisuke Yoshimoto „Kyotokatabira ciała – warsztaty”

Fot. Emil Zięba

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty trwające dwa dni (18-19 października) są niepowtarzalną okazją do spotkania z mistrzem, niezwykłą okazją zetknięcia z butō i zdobyciem nowych doświadczeń w technikach improwizacji i obecności scenicznej. Podczas warsztatów uczestnicy prowadzeni przez Yoshimoto będą krok po kroku odkrywać zasady metamorfozy ciała i docierać do informacji ukrytych w pamięci komórkowej. Warsztat będzie skupiał się na improwizacjach badających organiczność ruchu oraz nowe formy relacji i interakcji między ciałem a jego otoczeniem zewnętrznym.

 

Warsztat z Daisuke Yoshimoto to nie tylko wprowadzenie do butō, ale także porywająca lekcja „teatru butō” i twórczego przekraczania własnych granic. Taniec butō to taniec specyficzny, i jak naucza sam mistrz przede wszystkim należy go czuć a nie rozumieć. Należy wyłączyć myślenie i po prostu „być”. Aby osiągnąć taki stan Daisuke biega codziennie 5 kilometrów (kiedyś 10), trzy godziny przed występem robi 300 pompek i tyle samo brzuszków. Prawie cały dzień nic nie je, żeby wyraźnie było widać wszystkie mięśnie. Butō wymaga kondycji, ogromnej kontroli i świadomości własnego ciała. Tego też mistrz uczy swoich przyjaciół (nie uznaje słowa uczeń).

 

Warsztaty trwają dwa dni (18 i 19 października) od 12 do 16, zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie. 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close