Lublin/IV Maat Festival/Konfrontacje Teatralne: Katarzyna Kasica „extandnext” – film dokumentalny

Zdjęcie: Lublin/IV Maat Festival/Konfrontacje Teatralne: Katarzyna Kasica „extandnext” – film dokumentalny

Z materiałów Maat Festival

Wersja do druku

Udostępnij

„exandnext” to kolektyw młodych artystów podejmujących wyzwanie wypracowania własnego wizualnego dzieła i języka poprzez uczestniczenie w wydarzeniach prezentowanych na Maat Festiwalu. exandnext 2011 – peryferie ciała jest krótkim utworem skomponowanym w oparciu o materiał filmowy zgromadzony podczas czterech dni aktywnego uczestniczenia kamery na Maat Festiwalu w roku 2011. Osobista opowieść twórców o artystach, ich przedstawieniach, jak i o samym Maat Festiwalu.

 

KATARZYNA KASICA: reżyser filmowy i teatralny,  artystka wizualna, fotograf. Związana na stałe z Muzeum Fryderyka Chopina. Studiowała filozofię, kulturoznawstwo, filologię klasyczną oraz reżyserię w PWSFTviT w Łodzi.  Współpracuje nad projektami z dziedziny mody, videoartu, fotografii i tańca z artystami z całego świata. W 2010 roku stworzyła kolektyw twórczy „exandnext” z Jakubem Kasicą i Maciejem Raczyńskim oraz dziennik wizualny kas&pat – make-up off z Patrycją Płanik. W chwili obecnej realizuje swój autorski projekt to/get/her.

JAKUB KASICA: student 4 roku fotografii w WSSIP w Łodzi.  Zajmuje się filmem i fotografią. Zadebiutował w 2010 roku na zbiorowej wystawie, pt. ,,Po sesji” w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi.  Rok później brał udział w zbiorowej wystawie Wiena. Należy do grupy ,,illumination film” od 2006 roku.

 

MACIEJ RACZYŃSKI: od kilku lat zajmuje się czynnie montażem i montuje projekty videoart, reklamy i filmy dokumentalne. Student PWSFTviT. Autor filmów Ludzie, 01.11.10, M. i M. Obecnie pracuje nad cyklem bajek Marceli dziwi się światu.0

 

reżyseria: KATARZYNA KASICA – zdjęcia: JAKUB KASICA – montaż: MACIEJ RACZYŃSKI

’75

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Studio TVP Lublin, ul. Raabego 2, Lublin

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close