Lublin: Joanna Belzyt „Jesteś moim partnerem, a nie wrogiem” – zajęcia

Zdjęcie: Lublin: Joanna Belzyt „Jesteś moim partnerem, a nie wrogiem” – zajęcia

Fot. Paulina Zygmunt

Wersja do druku

Udostępnij

Joanna Belzyt zaprasza do Lublina na regularne zajęcia z improwizacji kontaktowej z elementami symboliki ciała. Warsztaty otwarte, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 20.00-22.00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie w okresie 27 marca-15 czerwca 2015 roku. Improwizacja kontaktowa to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Jest to więc forma improwizacji tanecznej i jedna z najbardziej znanych oraz najbardziej charakterystycznych form tańca postmodernistycznego (postmodern dance).

Zapisy i bliższe informacje: joanna.belzyt@o2.pl, tel. +48 691625203.

Pierwszym przedstawieniem uznawanym za wykorzystujące improwizację kontaktową było Magnesium Steve’a Paxtona (1972), które było wykonane przez Paxtona i studentów Oberlin College w Warner Center. Pięć miesięcy po Magnesium Paxton poprowadził pierwszą serię swoich performansów z użyciem techniki improwizacji kontaktowej w John Weber Art Gallery w Nowym Jorku, w których tancerze wykonywali ćwiczenia z improwizacji kontaktowej w formie maratonu. Techniki improwizacji kontaktowej mogą składać się elementów związanych z przeniesieniem wagi ciała, dzieleniem wagi, przeciwwagę, przetaczanie, opadanie, podtrzymywanie i podnoszenie.

Prowadząca o zajęciach:
Podczas warsztatów pracować będziemy nad świadomością ciała i przestrzeni; ruchem autentycznym; improwizacją; improwizacją z przedmiotem. Używać będziemy technik stosowanych w: pięciu rytmach; analizie ruchu Labana; bioenergetyce Lowena; technice Aleksandra; akrobatyce; body-mind centering; gimnastyce; ideokinezie; skinner releasing technique; jodze.

Joanna Belzyt – pedagog, animatorka kultury, instruktorka improwizacji ruchu i symboliki ciała, terapeuta zajęciowy, doradca dietetyczny, psychodietetyk, couch dietetyczny, performerka, tancerka, choreograf, aktorka, reżyser.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: ACK Chatka Żaka, ul Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close