Lublin/„Kino mistrzów tańca 2015/2016”: Wieczór nr 3: Compagnie Marie Chouinard „Body Remix/Goldberg Variations”

Zdjęcie: Lublin/„Kino mistrzów tańca 2015/2016”: Wieczór nr 3: Compagnie Marie Chouinard „Body Remix/Goldberg Variations”

Fot. Marie Chouinard.

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca kończy serię spotkań z Susanne Linke. Niemiecka artystka była gościem tegorocznych XIX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie oraz bohaterką cyklu Kina mistrzów tańca w tym sezonie. Organizatorzy postanowili zakończyć ten sezon spektaklem, którego tytuł pojawił się jako odpowiedź na zadane tej artystce pytanie o spektakl, jaki wywarł na niej ostatnio największe wrażenie. Okazało się, że jest to przedstawienie Body Remix/Goldberg Variations w wykonaniu Marie Chouinard Company z Kanady. W spektaklu koneserka tego co niezwykłe, Marie Chouinard dzieli się w tej pracy swoimi spostrzeżeniami na temat relacji pomiędzy nieuchwytnym Innym a skandalicznością Piękna, przy akompaniamencie Wariacji Goldbergowskich Johanna Sebastiana Bacha. Przedstawienie jest subtelne i jednocześnie ekstrawagancki, okazałe i dzike. Ruchy tancerzy starają się zgłębić nierozwiązalną zagadkę, jaką  jest żyjące ciało.

Międzynarodowa sława Compagnie Marie Chouinard jest wynikiem 28 lat pracy artystki z Montrealu, Marie Chouinard. Obecnie zespół jest stałym bywalcem na najważniejszych światowych scenach i festiwalach. Początki tej grupy sięgają pierwszego dzieła Chouinard z 1978 roku, Crystallization. Dzięki tej pracy, od razu zyskała sobie reputację oryginalnej twórczyni, po której stworzyła jeszcze ponad 50 choreograficznych produkcji, występów na żywo, prac wokalnych, instalacji oraz filmów, w których wyklarował się jej unikatowy styl.

Spektakl zawiera elementy nagości

Choreografia: Marie Chouinard

Czas trwania: 48 minut

Reżyseria: Jocelyn Barnabé

Muzyka: Louis Dufort

Produkcja: Amérimage Specta and Écho Média

Producent wykonawczy: Luc Châtelain

Tancerze: Kimberley De Jong, Chi Long, Carla Maruca, Lucie Mongrain, Carol Prieur, Manuel Roque, Dorotea Saykaly, Mark Eden-Towle, James Viveiros, Won Myeong, Dany Desjardins, Gerard Reyes

Wprowadzenie do filmu: Konrad Kurowski

Bilety: PWYW (Pay What You Want – Zapłać Ile Będziesz Chciał Po Pokazie)

 

Kontakt:

Lubelski Teatr Tańca

tel. +48 81 466-61-46

e-mail: taniec@ck.lublin.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close