Lublin: „Kontestujące IMPRO No. 2” – spotkanie z improwizacją kontaktową

Zdjęcie: Lublin: „Kontestujące IMPRO No. 2” – spotkanie z improwizacją kontaktową

Ania Nowak "Bez tytułu 3", dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, fot. Bartosz Górka

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 27 kwietnia, fundacja tanTHEO oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na spotkanie z improwizacją kontaktową zatytułowane Kontestujące IMPRO No. 2. W programie spotkania warsztaty Ciało – ruch – przepływ, a także filmy o improwizacji kontaktowej i jam, do którego zaproszeni są również muzycy, śpiewacy i inni improwizatorzy.

O warsztatach:

Głównym założeniem improwiazji kontaktowej jest właśnie kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Warsztaty będą okazją, by poprawić swoją sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się, ale także nabyć pewności siebie, poprawić swoje relacje z otoczeniem. Jak zaznaczają organizatorzy, dzięki improwizacji kontaktowej łatwiej osiągnąć to, o czym się marzy.

Z wypowiedzi uczestników: Czym jest dla mnie improwizacja?

Taniec „impro” jest dla mnie medytacją, zapomnieniem, uwolnieniem od wszelkich niepotrzebnych myśli i nagromadzonych emocji. Jest cudowną przygodą, podróżą w nieznane mi wcześniej obszary psychofizyczne! Jest świetnym sposobem na poznanie siebie i innych ludzi. Jednocześnie świetną formą aktywności fizycznej, szybkiej i intensywnej, a także wolnej i relaksacyjnej, w zależności od potrzeby chwili!

Czym jest dla mnie improwizacja taneczna? Ciało pierwotne, ciało wiedzące, ciało prawdziwe. Improwizacja taneczna to dla mnie spotkanie ze mną samą – spotkanie trzeciego stopnia. Badam przestrzenie mojego ciała i ciało w przestrzeni. Ja-ciało jako niesamowite, niepowtarzalne zjawisko, jedyne w historii Wszechświata, czekające na odkrycie, otwierające bramę do samopoznania, z każdym dniem, przeżyciem i emocją – inne. I najważniejsze – Ja-ciało nigdy nie kłamie. Miej odwagę się wsłuchać. To wspaniała podróż. Jedna z tych największych. Gdzie każdy krok, gest, ruch jest jedyny, niepowtarzalny, prawdziwy i przez to najpiękniejszy w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

Wstęp wolny.

Zapisy i informacje: warszataty.tantheo@gmail.com, www.fundacjatantheo.com, tel. 501 548 704

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Lublin: Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (sala 08), ul. Radziszewskiego 16, w godz. 12.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close