Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego: Joanna Belzyt „Cudowne źrebię”

Zdjęcie: Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego: Joanna Belzyt „Cudowne źrebię”

Fot. Katarzyna Zadrozna

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Joanny Belzyt Cudowne źrebię, który zostanie pokazany w ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego. Spektakl oparty jest na baśni ludowej z Lubelszczyzny o tym samym tytule („powieści” spisanej przez Oskara Kolberga [Lubelskie, tom II]). Poprzez ruch, ciało i dźwięk artyści poszukują uniwersalnych znaczeń oraz przeżywanych przez postacie w baśni histori – poszukiwania siebie przez kobiety i mężczyzn, spełnienia w twórczości, ceny jaką płaci się za szczęście. Przedstawiony fragment ukazuje tragizm samotności, niemożność porozumienia się kobiety i mężczyzny.

Jeden król miał piękną córkę i wielu przyjeżdżało starać się o nią. Ale ten tylko miał ją dostać, kto jej imię zgadnie – ale nikt prócz ojca i córki – nie wiedział, jak się ona nazywa – kto zaś nie zgadnie, ten zginie. I zjeżdżało się wielu, a że zgadnąć nie mogli, więc ich ojciec ścinać kazał…

reżyseria: Joanna Belzyt (na podstawie przypowieści ludowej Cudowne źrebię)
choreografia i kostiumy: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska, Agnieszka Ćwieląg
muzyka: Sławomir Niemiec
czas: 50 min

Wejściówki do odebrania na godzinę przed spektaklem w kasie Centrum Kultury.
PWYW („pay what you want” – „zapłać ile chcesz po pokazie”)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close