Lublin/Maat Festival 2017: „Japan spiritual process 2016” – pokaz filmu podsumowującego Maat Festival 2016

Zdjęcie: Lublin/Maat Festival 2017: „Japan spiritual process 2016” – pokaz filmu podsumowującego Maat Festival 2016

Projekt graficzny: Angelika Topolewska-Pleskot.

Wersja do druku

Udostępnij

Maat Festival jest pierwszym rezydencyjny festiwalem w Polsce, który zapewnia laboratoryjne warunki pracy zaproszonym tancerzom: finalnie powstają prace, które w ściśle określonej przestrzeni prezentacji są obserwowane i poddawane analizie. IX edycja platformy rezydencji bada w tym roku związki pomiędzy ciałem performera/tancerza a wszystkim tym, co klasyfikować można jako „narodowe” w szerokim ujęciu próby określenia statusu artysty. W ramach festiwalu Tomasz Bazan i Tomasz Fabiański pokażą Japan spiritual process 2016 – film podsumowujące Maat Festival 2016. Film jest zapisem trzy tygodniowego reserchu artystycznego pobytu w Japonii siedmiorga artystów.

Film stanowi utrwalenie procesu myślenia i postrzegania mega miasta Tokio oraz Japońskiej prowincji, pokazuje trzy tygodnie podróży do specjalnie wybranych oraz przypadkowych miejsc, kontakt z technologią i naturą, konsumpcją i duchowością. Japonia jak chyba żadne inne miejsce na świecie nieustannie miksuje i przetwarza te wszystkie jakości: wkraczasz na grząską ścieżkę zupełnie innego świata niż ten postrzegany z perspektywy europejskiej. Stajesz się awatarem własnego istnienia, grasz w grę wraz z milionami innych graczy a polem gry staje się ten nie mający granic świat gdzie rzeczywistość zmieszana jest na równi z iluzorycznymi, alternatywnymi wymiarami.

reżyseria, montaż: Tomasz Fabiański,

konsultacje: Tomasz Bazan,

zdjęcia: Ramona Nagabczyńska, Kaya Kołodziejczyk, Justyna Jasłowska, Barbara Bujakowska, Kamila Jarosińska, Radosław Mirski, Tomasz Bazan

produkcja: Maat Festival 2016, Centrum Kultury w Lublinie.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki. Wejściówki są do pobrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie od 1 grudnia 2017 roku.

***

Maat Festival „Ciało narodowe”

Narodowe ciało artystów to tkanka/matryca, skupiająca w sobie zarówno to, co lokalne, jak i – to, co nie dające się uchwycić w cyfrowej fali ery „post”. Czy „kolekcja narodowa” kształtowana będzie w przyszłości z rozbitych pryzmatów różnych pól i linków, dotyczących globalnej zbiorowości bez mitotwórczego etosu bohatera? Jak postulują organizatorzy: „Oddajmy ciała naszym narodowym artystom! Spotkajmy się !”. Wyjątkowości temu programowi dodaje fakt, że podobnej, tak rozbudowanej formy w Polsce nie sposób znaleźć. Każdorazowo obok rezydencji artystycznej powstaje fabularyzowany dokument filmowy, dotyczący postaci danego twórcy – w końcowym zamierzeniu powstaną, dzięki temu unikatowe materiały filmowe.

Więcej: rundance.pl

idea koncept, kurator programu: Tomasz Bazan

produkcja: Joanna Kolstrung, Arkadiusz Sławek

współpraca: Karol Rębisz, Tomasz Fabiański, Maciej Rukasz, Ewelina Kruszewska

Zrealizowano ze środków Centrum Kultury w Lublinie oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Centrum Kultury w Lublinie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Lublin: Oratorium, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close