Lublin/MAAT Festival 2018: Katarzyna Szugajew „Famme, Flow, Frame”

Zdjęcie: Lublin/MAAT Festival 2018: Katarzyna Szugajew „Famme, Flow, Frame”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, dziesiąta i ostatnia edycja MAAT Festival odbywa się pod hasłem „Testy ciał” i zamyka dekadę poszukiwań i badań eksperymentalnych nad przemianami ciał. Organizatorzy stawiali zawsze w centrum ciało niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem i powinnością względem oczekiwań. Trzeciego dnia festiwalu Katarzyna Szugajew pokaże swój spektakl Famme, Flow, Frame.

Spektakl Katarzyny Szugajew to próba przetestowania idei flow i zbadania parametrów przepływu:

Czy jest możliwe utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji?
Jakie jakości wydobywa poddanie się przepływowi, a jakie próba przejęcia nad nim władzy?
Czy kontrolowanie przepływu ogranicza czy wzmacnia ?
Co się dzieje, kiedy to my jesteśmy przepływem?
Czy taki flow more być widoczny nawet w stabilnej formie?

Famme, Flow, Frame oscyluje wokół tych pytań, czerpiąc m.in. z technik takich jak terapia czaszkowo-krzyżowa ze swoją teorią „Tidal Flow”; egzotycznego tańca na obcasach, który bazuje na aktywnosci fali w ciele oraz technice narracyjno-ruchowej “NON-STOPPING”, zaczerpniętej od Jeanine Durning.

#kobiece #autentyczne #mistyczne #haptyczne #dotykowe #sensualne

koncepcja i realizacja: Katarzyna Szugajew

support: Kem, Centrum w Ruchu, Mateusz Szymanówka, Kasia Staszewska, Anna Nowicka, Lidia Krotoszyńska, Bonnie Buckner, Alex Baczyński-Jenkins, Krzysiu Bagiński, Ola Knychalska, Yana Androsova, Dawid Nick
czas trwania: 30 min.

Katarzyna Szugajew – fotografka i performerka zajmująca sie tematami ciała, ruchu i cielesności. Performowała m.in. w pracach Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, w Fundacji Galerii Foksal (2018) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2017) w Warszawie, a także z Andrew Tay’em w La Chappelle – Scenes Contemporaines (Montreal 2018, Festiwal Fierce, Birmingham 2017). Za spektakl FAME PRAYER / EATING zdobyli nagrodę na Festiwalu SummerWorks w Toronto za „ryzyko i innowacje w tańcu”. Jej prace fotograficzne promowały m.in. spektakle Anny Nowickiej, Marysi Stokłosy i Karola Tymińskiego. Tancerka w spektaklu Doris Uhlich More than Naked. Stypendystka holenderskiego Funduszu Mondriaan dla młodych artystów (2013) i prestiżowego Programu DanceWEB (2012). Absolwentka Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie i Warszawskiej Wyzszej Szkoly Psychologii Społecznej. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close