Lublin/MAAT Festival 2018: Radosław Lis „Don Liso #dancernawsi”

Zdjęcie: Lublin/MAAT Festival 2018: Radosław Lis „Don Liso #dancernawsi”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, dziesiąta i ostatnia edycja MAAT Festival odbywa się pod hasłem „Testy ciał” i zamyka dekadę poszukiwań i badań eksperymentalnych nad przemianami ciał. Organizatorzy stawiali zawsze w centrum ciało niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem i powinnością względem oczekiwań. Trzeciego dnia festiwalu Radosław Lis pokaże swój spektakl Don Liso #dancernawsi.

Czy, a jeśli tak, to w jakim stopniu, aktor-tancerz może jednocześnie utożsamiać się jako rolnik? Jaki wpływ na autora miało wychowanie w wiejskiej, wielopokoleniowej rodzinie rolniczej? Korzystając z technik opartych na ruchu autentycznym, performer stara się przekodować i wyrazić to, co wyniósł z pracy na roli jako fundament w swojej pracy cielesnej w przestrzeni tańca.

autor: Radosław Lis

dramaturgia: Andrzej Michalski

muzyka: Mateusz Flis
czas trwania: 50 min.

Wstęp wolny

Radosław Lis (ur. 1991) – aktor, tancerz, student Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Wychował się we wsi Kuczwały (kujawsko-pomorskie). Od najmłodszych lat fascynował się aktorstwem i sztukami plastycznymi. W 2011 roku rozpoczął przygodę z ruchem od tańca irlandzkiego po taniec współczesny. Współpracował m.in. z Kayą Kołodziejczyk (Harnasie pod Wielką Krokwią), Rafałem Urbackim (Jaram się, Gatunki chronione), Rudolfem Zioło (Tlen), Błażejem Peszkiem (Psychoterapolityka), Jerzym Stuhrem (Bal manekinów). Tancerz Wrocławskiego Teatru Tańca (Klatka z Łez – reż. i chor. Bożena Klimczak). Występuje także w Teatrze Śląskim w Katowicach (Himalaje reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk). Jako reżyser światła współpracował m.in. z Piotrem Stankiem, Kayą Kołodziejczyk, Pawłem Urbanowiczem i Janem Peszkiem, w asystenturze Pawła Murlika.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close