Lublin/maat festival/border line 2013: Anna Steller –’lekcja 4′ – lekcja tańca

Zdjęcie: Lublin/maat festival/border line 2013: Anna Steller –’lekcja 4′ – lekcja tańca

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

Na przełomie czerwca i lipca w Lublinie w ramach „maat festival – border line 2013” swoją rezydencje odbywa   tancerka i choreografka z Trójmiasta, Anna Steller.  Artystka  przez 11 dni będzie pracować nad koncepcją swojego solo w 'maat studio’ w Lublinie a pracy tej towarzyszyć  będzie Patrycja Płanik z kamerą – tworząc dokumentalny zapis wideo tego proces (czwarty z kolei podczas festiwalu).  Podczas rezydencji 29 czerwca o godz. 14:00 na dachu hotelu Victoria w ramach cyklu zajęć prowadzonych przez rezydentów ‘maat festival’ odbędzie się otwarta lekcja tańca: ‘lekcja 4′ z Anną Steller – w zajęciach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – potrzebny jest tylko strój sportowy. UWAGA: udział w zajęciach wymaga zapisania się na listę uczestników: zapisy.maat@gmail.com

Czas, który spędzę na sali, w przestrzeni publicznej, w domu czy na łonie natury w ramach rezydencji będę świadomie wypełniać rozmaitymi zadaniami. Dotarcie z domu do studia będzie uważną wędrówką i przyglądaniem się otaczającej rzeczywistości, wszelkie zmiany w przestrzeni będą przeze mnie zarejestrowane. Będzie to swoista medytacja, wypełnianie czasu a nie patrzenie jak przepływa, skupienie się na szczegółach, które zwykle umykają w życiu codziennym. Stanę się przedmiotem, na który oddziaływuje świat zewnętrzny i jednocześnie kreuje mnie samą. Maksymalność szczerości i prawdy w działaniu stanie się na ten czas moją dewizą.

ANNA STELLER

Blog Anny Steller: http://teatrmaat.pl/teatr-maat-projekt/blogi/s/anna-steller-tancerka

***

Rok 2013 jest momentem przełomu w formule programu kuratorskiego ‘maat festival’: przekształca się on w międzynarodowy program rezydencyjny i staję się niejako “domem tańca”, w którym spotykać się z zaproszonymi artystami będziemy mogli przez cały rok – tym sposobem staje się pierwszym w Polsce rezydencyjnym festiwalem w takim wymiarze. Jego program realizowany jest w postaci rezydencji artystycznych rozciągniętych na przestrzeni całego roku z finałem w grudniu 2013. Wyjątkowości temu programowi dodaje fakt, że podobnej tak rozbudowanej formy w Polsce nie sposób znaleźć. Każdorazowo obok rezydencji artystycznej powstaje fabularyzowany dokument filmowy dotyczący postaci danego twórcy – w końcowym zamierzeniu powstaną dzięki temu unikatowe materiały filmowe.

‘maat festival – border line 2013′ idea/koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) multimedia/video: Patrycja Płanik produkcja: Ksenia Duńska technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd, Maciej Rukasz, Dominika Płanik, Matylda Chmielewska, Małgorzata Bartkiewicz / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt / partnerzy:  URZĄD MIASTA LUBLIN / CENTRUM KULTURY W LUBLINIE / TEATR MAAT PROJEKT / MAAT FESTIVAL – pod honorowym patronatem PREZYDENTA MIASTA LUBLIN, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO oraz pod patronatem medialnym portalu taniecPOLSKA, E-TEATR / wspierają nas: caffe SPÓŁDZIELNIA Lublin, Hotel VICTORIA

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

LUBLIN: Dach Hotelu Victoria, ul. Narutowicza 58/60

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close