Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: „Cztery kąty i piec piąty czyli Bajki – nie-Bajki” – dziecięca prezentacja choreograficzna uczestników projektu „Myśl w ruchu”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: „Cztery kąty i piec piąty czyli Bajki – nie-Bajki” – dziecięca prezentacja choreograficzna uczestników projektu „Myśl w ruchu”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca w 2015 roku Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Cztery kąty i piec piąty czyli Bajki – nie-Bajki – dziecięcą prezentację choreograficzna uczestników projektu Myśl w ruchu realizowanego przez Lubelski Teatr Tańca w Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Uczniowie klas drugich zainteresowani zgłębianiem tematu tańca uczestniczą w cyklu zajęć przedstawiających taniec jako sztukę, różne jego odmiany i powiązania z innymi dziedzinami sztuki. Na spektakl Cztery kąty… składają się etiudy taneczne poszczególnych grup projektowych oparte na ruchowych interpretacjach bajek i baśni.

Choreografie przygotowały instruktorki związane z Lubelskim Teatrem Tańca i Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej: Barbara Czajkowska, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Joanna Szot i Lilianna Żabińska, a koordynatorem całości projektu jest Anna Żak. Zajęcia taneczne z obszaru teatru tańca mają za zadanie wspieranie młodych talentów i wyzwolenie twórczej pracy i wyobraźni ruchowej. Prezentacji grup projektowych Myśl w ruchu będzie towarzyszył pokaz grupy dziecięcej (9-12 lat), działającej na co dzień w Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca oraz tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Choreografia: Barbara Czajkowska, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Joanna Szot, Lilianna Żabińska.

Wstęp wolny (wejściówki do odebrania w kasie przed pokazem).

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa CK, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close