Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: Prezentacje choreograficzne tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej oraz Em6 Zespołu Rytm

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: Prezentacje choreograficzne tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej oraz Em6 Zespołu Rytm

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca w 2015 roku Lubelski Teatr Tańca zaprasza na solowe prezentacje choreograficzne tancerek Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej: Eweliny Drzał-Fiałkiewicz, Joanny Szot i Sabiny Podkul oraz duet Em6 Zespołu Rytm w choreografii Eweliny Drzał-Fiałkiewicz.

jestem niema
Gdybym mogła Wam opowiedzieć, co to znaczy…

Choreografia: Joanna Szot
Wykonanie: Joanna Szot
Fotografie: Jacek Świerczyński
Wizualizacje: Dariusz Kociński
Muzyka: Małgorzata Krasowska, Panacea
Współpraca artystyczna: Anna Żak
Czas: 20 min.

beyond me…
Historia młodej dziewczyny, która ulega wypadkowi samochodowemu, wskutek czego umiera. Jej dusza jest jednak wciąż obecna wśród żyjącej rodziny i bliskich jej osób. Jest ona świadkiem przemian jakie dokonują się w życiu jej najbliższych w ciągu dni, miesięcy i lat po jej śmierci. Pojawiają się uczucia i emocje jakich dotychczas nie doświadczyła.

Choreografia: Sabina Podkul
Muzyka: Vienna Teng – Passage
Czas trwania: około 5 minut.

PSyndrom

Objawy fizyczne, emocjonalne i psychiczne trwające od kilku do kilkunastu dni, które pomimo wiedzy i doświadczenia, rządzą życiem ograniczając wpływ na nasze zachowanie. Czy można przeciwstawić się biologii?

Koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Taniec: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
Czas trwania: 20 min.

Periodyczność
Cykliczność, częstość, częstotliwość, jednostajność, miarowość, nawrót, niezmienność, okresowość, ponawianie się, powracalność, powtarzalność, powtarzanie się, regularność, równomierność, rytmiczność, seryjność, stabilność, stałość, systematyczność, tempo.

Koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
Tańczą: Zespół RYTM – grupa Em6 (Magdalena Ciupa, Kinga Mianowana)
Muzyka: Nils Frahm
Czas trwania: 6 min.

Choreografie  jestem niema Joanny Szot oraz PSyndrom Eweliny Drzał-Fiałkiewicz zostały zrealizowane w ramach Kursu Choreografii Scenicznej w Krakowie pod opieką Iwony Olszowskiej.

Wstęp wolny (wejściówki do odebrania w kasie przed pokazem).

 

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Lublin: Sala Czarna, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close