Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2016: Grupa 4 „Ścieżka Krytyczna”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2016: Grupa 4 „Ścieżka Krytyczna”

Fot. J. Szafrański

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2016 Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na pokaz spektaklu Ścieżka Krytyczna Grupy 4. Spektakl stawia pytanie o granice komfortu, w których się poruszamy, a także o to, kiedy decydujemy się na ich przekroczenie lub zmianę. To choreograficzna analiza motywu utartych ścieżek, podążania własnymi drogami, a także „docierania się” z innymi ludźmi. Spektakl oparty jest na korespondencji sztuk – tańca współczesnego, utworów granych na żywo oraz obrazu, co sprawia, że może zaciekawić nie tylko pasjonatów teatru tańca, ale także miłośników dobrej muzyki.

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie jakie masz ograniczenia? Które z nich są działaniem kogoś/czegoś z zewnątrz, a które nakładasz sam na siebie? Których byłbyś w stanie się pozbyć? Które są Ci niezbędne dla poczucia bezpieczeństwa? Czy bez nich byłbyś w stanie dalej się rozwijać? Gdzie są Twoje granice?

Koncepcja, reżyseria: Grupa 4 – Magdalena Ciupa, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Kinga Mianowana, Martyna Valkov

Choreografia: Grupa 4, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Taniec: Magdalena Ciupa, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Kinga Mianowana, Martyna Valkov

Muzyka: Bartłomiej Węgliński – gitara, Krzysztof Redas – perkusja, Kacper Różański – bas

Wizualizacje:  Borys Kunkiewicz

premiera: kwiecień 2016

Spektakle tancerek Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej zrealizowane są w ramach stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Lublin.

Wstęp wolny!

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa CK, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close