Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Kibbutz Contemporary Dance Company „Horses in the Sky”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Kibbutz Contemporary Dance Company „Horses in the Sky”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina lubelscy tancerze obchodzić będą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Tańca, w wyjątkowy sposób. Dwudniowy, przygotowany specjalnie z tej okazji program będzie manifestacją piękna i różnorodności tej dziedziny sztuki, a także potencjału lubelskiego środowiska tanecznego.

Prezentacja spektaklu Horses in the Sky jest wspólnym przedsięwzięciem Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie od 1982 roku. Zaproszenie jednego z najsłynniejszych teatrów tańca w roku jubileuszu 700-lecia naszego miasta jest znakomitą okazją do podkreślenia ogromnego znaczenia sztuki tańca dla Lublina i jego mieszkańców, a także potencjału organizacyjnego lubelskich koordynatorów wydarzenia. Ponadto kwietniowa wizyta Kibbutz CDC w Lublinie będzie pierwszą i jedyną prezentacją spektaklu Horses in the Sky w Polsce.

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jedną z najbardziej uznanych kompanii tanecznych na świecie. Twórczość jej dyrektora artystycznego, Ramiego Be’era, i jego wyjątkowy styl choreograficzny stały się znakiem rozpoznawczym grupy zarówno w Izraelu, jak i na całym świecie. Dzięki niezwykłym umiejętnościom technicznym eklektycznego składu tancerzy oraz ich wrażliwości, KCDC oddaje charakter izraelskiego tańca w jego najlepszym wydaniu,  występując regularnie na najbardziej uznanych scenach oraz festiwalach.

TRAILER

Kibbutz Contemporary Dance Company został założony w 1973 roku przez Yehudit Arnon, która położyła fundament pod International Dance Village, instytucji funkcjonującej do dziś jako ośrodek tańca pod wodzą Ramiego Be’era i zarządu KCDC. Położony jest on w pięknym i unikatowym miejscu, jakim jest Kibbutz Ga’aton w północnej części Izraela. Jest to serce i dom kompanii, w której skład wchodzi ponad 60 tancerzy o izraelskim i międzynarodowym pochodzeniu

Z recenzji:

KCDC demonstruje świeży i innowacyjny język w jego wyśmienitej produkcji „Horses in the Sky” autorstwa Be’er, która łączy razem sny i poczucie nadchodzącej apokalipsy„.
„Haaretz”

Be’er nigdy nie zawodzi. Jest profesjonalistą, który wie dokładnie w jaki sposób uchwycić zainteresowanie widzów i w zręczny sposób żongluje wszystkimi tajnikami sceny teatralnej.
„Habama”

Horses in the Sky
Choreografia, reżyseria i oświetlenie: Rami Be’er
Muzyka: Faultline, J. Carpenter’s, A. Thersi, S. Endersen & C. Wallumrod & H. Sten, A. Desplat, Björk, F. Buttons, Krieg und Frieden, Thee Silver Mt. Zion, O. Arnalds & A.S. Ott, Blonde Redhead, D. Labrosse & I. Mori & M. Tetreault, Elvis Presley, P. Jeck, Kid Koala, Primus, The Knife, Murcof, E. Karaindrou, Micachu & The Shapes & London Sinfonietta, O. Yoshihide
Montaż dźwięku: Rami Be’er, Alex Claude
Kostiumy: Rami Be’er, Lilach Hatzbani
Reżyser prób: Nitza Gombo
Tancerze: Ben Bach, David Ben Shimon, Roni Ben Simon, Léa Bessoudo, Anastasia Cheshun, Shani Cohen, Niv Elbaz, Nadav Gal, Martin Harriague, SuJeong Kim, Ilya Nikurov, Hagar Shachal, Jin Hwan Seok, Olga Stetsyuk, Sedrig Verwoert, Megan Doheny

Bilety w cenie:
80/60 zł – grupowe
100 zł – I strefa / 80 zł – II strefa
dostępne są w kasie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz w serwisie eventim.pl

Więcej informacji:

 www.spotkaniakultur.com

www.ck.lublin.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close