Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Pokaz etiud choreograficznych „Młody taniec”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Pokaz etiud choreograficznych „Młody taniec”

Joanna Dudek, etiuda solowa. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina lubelscy tancerze obchodzić będą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Tańca, w wyjątkowy sposób. Dwudniowy, przygotowany specjalnie z tej okazji program będzie manifestacją piękna i różnorodności tej dziedziny sztuki, a także potencjału lubelskiego środowiska tanecznego. Pierwszego dnia wspólnego świętowania organizatorzy zapraszają na prezentację etiud choreograficznych tancerek i choreografek działających w Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca: Joanny Dudek, Eweliny Drzał-Fiałkiewicz, Natalii Sykut. WSTĘP WOLNY.

O spektaklach:

Natalia Sykut: (w)kluczenie — work in progress

choreografia: Natalia Sykut; taniec: Magdalena Ciupa, Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Maria Micek, Joanna Pędzisz; muzyka: Zamilska „Duel 35”.

Choreografia powstała w ramach pracy dyplomowej Natalii Sykut podsumowującej studia na kierunku Choreografia i techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bazuje na autonomicznych elementach ruchowych, przeplatających się ze sobą w różnych konfiguracjach; zapętlających się lub tworzących wraz z innymi ciąg uporządkowanych figur i kroków.

Joanna Dudek: Axolotl

choreografia/taniec: Joanna Dudek; muzyka: Axolotl, Blixa Bargeld

Fuzyjna choreografia eksperymentalna bazująca na technice tańca współczesnego i belly dance.

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Classicamente

koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Agata Janczak; muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart;

To historia piękna i poszukiwania ideału zarówno w formie zewnętrznej, jak i wewnętrznych dążeniach. Refleksja nad tym, czym jest okupione dążenie do doskonałości.

Trofia

koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Magdalena Ciupa, Joanna Dudek, Maria Micek, Natalia Sykut; scenografia: Grzegorz Fiałkiewicz

 Trofia odnosi się do czerpania energii, inspiracji, pomysłów z otoczenia, przedmiotów i ludzi, którzy znajdują się w tej samej przestrzeni, poczucia ograniczenia związanego z przebywaniem w zamkniętej społeczności, rywalizacji między jej członkami oraz potencjalnie wyczerpującą się inspiracją. Czy potrzeba zmian może ograniczyć się do modyfikacji otoczenia, czy musi wiązać się ze zmianą środowiska?

Więcej informacji:

 www.spotkaniakultur.com

www.ck.lublin.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close