Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: „Taniec na siedmiu wzgórzach” – widowisko na 700-lecie Miasta Lublin

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: „Taniec na siedmiu  wzgórzach” – widowisko na 700-lecie Miasta Lublin

Fot. Iwona Burdzanowska.

Wersja do druku

Udostępnij

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina lubelscy tancerze obchodzić będą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Tańca, w wyjątkowy sposób. Dwudniowy, przygotowany specjalnie z tej okazji program będzie manifestacją piękna i różnorodności tej dziedziny sztuki, a także potencjału lubelskiego środowiska tanecznego.

W Tańcu na siedmiu  wzgórzach – widowisku na 700-lecie Miasta Lublin  – sztuka tańca spotka się tu z ilustracją muzyczną, warstwą literacką i oprawą wizualną. Fabularną osnową spektaklu będzie charakterystyczne dla Lublina położenie na siedmiu wzgórzach, jako metafora połączenia osobnych światów – technik tanecznych – w jednej opowieści. Wspólna akcja performatywna obejmie formy tradycyjne i nowoczesne – tańce ludowe, taniec dawny, balet, style towarzyskie, street dance, taniec współczesny.

WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji:

 www.spotkaniakultur.com

www.ck.lublin.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close