Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017 w DDK „Węglin”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Homogemonia” i Agata Janczak „Classicamente”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017 w DDK „Węglin”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Homogemonia” i Agata Janczak „Classicamente”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na dwa pokazy taneczne w wykonaniu: Eweliny Drzał-Fiałkiewicz (Homogemonia) i Agaty Janczak (Classicamente). Wydarzenie ma formułę prezentacji mistrz-uczeń. Ewelina Drzał-Fiałkiewicz od dwóch lat prowadzi Agatę Janczak w ramach autorskich warsztatów Teatr Tańca.

 Classicamente – solo taneczne Agaty Janczak

Spektakl stanowi historię piękna i poszukiwania ideału zarówno w formie zewnętrznej, jak i wewnętrznych dążeniach. Przedstawia refleksję nad tym, czym jest okupione dążenie do doskonałości.

koncepcja: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

taniec: Agata Janczak

muzyka: W.A. Mozart

czas trwania: 12 min.

Homogemonia

Gdy osobowość budują różne, sprzeczne ze sobą cechy, każda z nich próbuje dominować. Czy zwierzchnictwo jednej z nich jest zawsze dobrowolne?

Koncepcja, choreografia, taniec: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Premiera: 1 listopada 2015

Czas trwania: 12 minut

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz jest tancerką, instruktorką tańca współczesnego, choreografką, a poza tym z wykształcenia lekarzem.  Od 2006 roku jest związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki  Lubelskiej, ale również współpracuje m. in. z Lubelskim Teatrem Tańca i Teatrem im. H. Ch.  Andersena. Była uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych projektów oraz warsztatów z dziedziny tańca współczesnego. Od wielu lat pracuje jako instruktorka tańca współczesnego, modern jazz i baletu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, podczas regularnych zajęć oraz prowadząc warsztaty w całej Polsce. Tworzy własne spektakle i choreografie. W tańcu szuka energii, fizyczności i ciągłego rozwoju. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Lublin.

Wstęp wolny!

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Dzielnicowy Dom Kultury Węglin, ul. Judyma 2a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close