Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Warsztaty masterclass z Kibbutz Contemporary Dance Company

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2017: Warsztaty masterclass z Kibbutz Contemporary Dance Company

Na zdjęciu: Kibbutz Contemporary Dance Company w spektaklu „Horses in the Sky”. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca  w Lublinie odbędą się warsztaty masterclass, które poprowadzą tancerze David Ben Shimin i Lea Bessoudo, członkowie znanego na całym świecie zespołu Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC). W ramach warsztatów prowadzący pokażą unikalny język ruchu wypracowany przez dyrektora artystycznego zespołu oraz głównego choreografa Ramiego Be’era. Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla profesjonalnych tancerzy oraz studentów tańca. Warsztatowicze zmierzą się z wyrazistym, silnie dynamicznym i intensywnie fizycznym językiem ruchu, który wyraża totalność ludzkiej ekspresji w jej wymiarze fizycznym i duchowym. Specjalną uwagę prowadzący położą na muzykalność, wyobraźnię oraz wykorzystanie zmysłów z uwzględnieniem techniki, fizycznej kontroli oraz świadomości cielesnej.

Liczba miejsc ograniczona!  Organizatorzy proszą o nadsyłanie zgłoszeń wraz z tanecznym CV do  18 kwietnia. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych szesnastu tancerzy doświadczonych w dziedzinie tańca współczesnego. Lista osób zakwalifikowanych opublikowana zostanie do 21 kwietnia.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
Koszt masterclass: 120 zł.
Wpłat można dokonywać po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wpisaniu na listę uczestników na numer konta:
Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem „Warsztaty Kibbutz”

Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin

Nauczyciele:
DAVID BEN SHIMON
Urodzony w Stanach Zjednoczonych w 1983 roku. Swoją taneczną edukację rozpoczął w wieku pięciu lat. Podstawę swojego wykształcenia zdobył w Virginia Ballet Theatre and Governor’s School for the Arts w Norfolk, Virginia. Po ukończeniu kszatłcenia podstawowego, studiował w Harid Conservatory, School of American Ballet oraz Miami City Ballet School. Wszystkie wyżej wymienione placówki przyznały mu pełne stypendia. Występował w Dziadku do orzechów w wykonaniu the Carolina Ballet. Tańczył także z Miami Contemporary Ballet, Todd Rosenlieb Dance oraz z American Repertory Ballet, jak również z The Virginia Opera i Boheme Opera. Brał udział w trwającej 5 miesięcy „Tanecznej podróży”, programie edukacyjnym dla międzynarodowych tancerzy organizowanym przez Międzynarodową Wioskę Taneczną KCDC. Dołączył do drugiego oddziału KCDC w sierpniu 2010 roku, po czym w 2012 roku zasilił skład głównej kompanii. David dodatkowo prowadzi audycje dla międzynarodowych tancerzy do programu „Dance Journey” oraz uczy techniki klasycznej tancerzy biorących udział w programie.

LÉA BESSOUDO
Urodzona we Francji w 1994 roku. Studiowała technikę tańca klasycznego, taniec modern oraz taniec charakterystyczny w Princess Grace Academy oraz Les Ballet de Monte-Carlo w Monaco, gdzie zdobyła tytuł w 2013 roku. Po przeprowadzce do Izraela, współpracowała z Animato Dance Theater (Nadine Bommer) i brała udział w projekcie Batsheva Dance Company dla wybitnych tancerzy.  Dołączyła do Warsztatów Tańca Ga’aton w kibbutz Ga’aton w 2015 roku. Występowało wraz z KCDC 2 i dołączyła do głównej kompanii KCDC jako praktykantka w sierpniu 2016 roku.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Lublin: Sala Prób, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, w godz. 10.00-14.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close